Трябва ли БФС отново да направи компромис и да даде лиценз на ЦСКА и Локо (Сф) за А група?

20 май 2013 08:36
БТА

Швеция е световен шампион по хокей

Reuters

Отборът на Швеция спечели световната титла по хокей на лед за мъже. На финала пред родна публика в Стокхолм шведите разгромиха Швейцария с 5:1 (2:1, 0:0, 3:0). За последен път страна домакин спечели трофея през 1986-та година - бившия СССР.

Отборът на Швеция, който е олимпийски шампион от Торино'2006, става световен шампион за 9-ти път. За последно те триумфираха в Рига (Латвия) през 2006-та. Швейцария за пръв път от 60 години завършва на второ място на първенство на планетата.

Отборът на Швейцария отри резултата още в петата минута, когато точен бе Рето Сури. Четири минути по-късно домакините изравниха чрез Ерик Густафсон, а в 11-та минута направиха пълен обрат с първия гол в мача на Хенрик Седин. Във втората третина двата отбора не успяха да си отбележат гол. Швеция вкара три безответни гола в третата част чрез Симон Хялмарсон, Луи Ериксон и Хенрик Седин и вдигна трофея.

На трето място се нареди САЩ, след като в спора за бронзовите медали победи Финландия с 3:2 след изпълнение на дузпи.