Официално: Григор Димитров срещу Джокович в третия кръг на "Ролан Гарос"

Българската звезда и световния №1 ще играят в събота

Световният номер едно Новак Джокович официално си уреди мач с Григор Димитров в трети кръг на "Ролан Гарос", след като разгроми Гуидо Пея с 6-2, 6-0, 6-2 в Париж.

Световният №1, който все още търси кариерен Голям шлем, спечели и двата си мача досега без особено затруднения. Аржентинецът Пея изобщо не бе конкуренция на Ноле, който взе безпроблемно първия сет.

14-минутно спиране на играта заради дъжд не спря Джокович да сложи на сметката си осем поредни гейма, както и втория сет.

Пея се посъбуди в третата част, но Джокович бе безпощаден и даде общо 4 гейма в срещата на противника си. Сега срещу Джокера излиза българинът Григор Димитров, а мачът между двамата ще е в събота.

Българинът има една победа и две загуби срещу сръбския тенисист, но именно успехът му наскоро в Мадрид ще се помни дълго от тенис любителите у нас.