Истанбул, Мадрид и Токио представиха кандидатурите за олимпийските игри през 2020 година

Истанбул, Мадрид и Токио представиха кандидатурите за олимпийските игри през 2020 година

Истанбул, Мадрид и Токио заявиха, че ще организират сигурна олимпиада, за която имат необходимото финансиране

Малко повече от три месеца преди избора на МОК трите града, който се борят за домакинство на олимпийските игри през 2020-та година представиха своите кандидатури на пресконференция в Санкт Петербург (Русия).

Истанбул, Мадрид и Токио заявиха, че ще организират сигурна олимпиада, за която имат необходимото финансиране. С изказванията, видео и обещания за компактни игри, изключителни съоръжения и лесен транспорт, градовете представиха кандидатурите си. 

Истанбул заложи на уникална архитектура и на бюджет от над 19 милиарда долара. Представителите на Токио пък заявиха, че олимпийските обекти ще са разположени в радиус от 8 километра. Мадрид е кандидат за олимпийски игри за трети път в историята си. 76 процента от жителите на града подкрепят кандидатурата.

МОК ще избере на 7 септември на сесията си в Буенос Айрес (Аржентина) кой ще бъде домакин на олимпийските игри след седем години. 

Насар и волейболистите със спортен Икар за 2025 г.

Карлос Насар е носител на наградата "Спортен Икар" на Фондация "Български спорт" за втора поредна година.

Тъчдаун под елхата: Когато НФЛ сервира екшън вместо коледни сладки

Плейофната надпревара навлиза в най-горещата си фаза

Инвестиция в бъдещето: КУБ подкрепи млади варненски спортисти

Проведе се състезание по ориентиране

Международната федерация по гимнастика си смени името

Международната федерация по гимнастика (ФИГ) смени визията и името си - World Gymnastics

Fibank представи новия благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика

От страна на федерацията също изразиха признателност за подкрепата

Мирослава Минчева в топ 3 на Европа на малокалибрен пистолет за годината

№1 е германката Дореен Фенекамп

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Йоана Илиева с пето място на Гран при

Йоана Илиева продължава отличното си представяне в световния фехтовален елит, след като се класира на пето място в турнира на сабя жени за Гран при Нуома в Орлеан (Франция).