Фурнаджиев: УЕФА може да изхвърли ЦСКА от Европа за 5 години

Фурнаджиев: УЕФА може да изхвърли ЦСКА от Европа за 5 години

"Има няколко такива прецедента в Европа, два от тях са в Ирландия, където отбори се обединяваха, за да бъдат избегнати разплащане на големите тългове. Практиката на УЕФА в такива случаи е да бъдат наложени сериозни глоби"

Ако ЦСКА се слее с Литекс, тимът може да бъде изваден от европейските клубни турнири за срок от 5 години. Това заяви вицепрезидентът на БФС Атанас Фурнаджиев в ефира на TV7. Той бе гост в предаването "Добро утро, България!", заедно с управителят на "Футбол Про Медия" Атанас Караиванов.


"Има няколко такива прецедента в Европа, два от тях са в Ирландия, където отбори се обединяваха, за да бъдат избегнати разплащане на големите тългове. Практиката на УЕФА в такива случаи е да бъдат наложени сериозни глоби. Една от тях е новосформираният клуб да не играе в Европа 5 години. Това решение го взима Дисциплинараната комисия на централата. Това се прави при неспазване на финансовия феърплей, тъй като треньори, играчи, мениджъри не могат да си получат парите. Също така и феновете на единия отбор ще страда, както в случая може да бъдат тези на Литекс. ЦСКА трябва да играе в Ловеч, тъй като ще вземе лиценза на Литекс. Казусът не е толкова прост. Гриша Ганчев има добри адвокати и мисля, че това ще бъде избегнато", сподели Фурнаджиев.

Управителят на "Футбол Про Медия" Атанас Караиванов пък коментира договорът за излъчването на новия футболен сезон в България, който бе подписан вчера. С него TV7 и NEWS7 придобиха правата за предаването на мачовете в "А" група и турнира за Купата на България в срок от три години.

"Интернет правата са в пакет с телевизионните, което означава, че те остават при вас. Трудно може да има санкции при нерегламентирано ползване при излъчването на срещите в интернет пространството. Основателна е и темата за това кога заведенията ще започнат да си плащат, за да излъчват мачовете. В Англия се водят дела за такива случаи. Иначе мачовете този сезон в "А" група ще бъдат много повече от обичайното и не случайно стартът е на 20-и юли. Тогава ще чуем, че е много горещо, зимата ще казват, че е много студено, а когато дойдат последните кръгове ще искат по-бързо да свършат по-бързо, че чужденците искат да си ходят. Приятната изненада, която бе съобщена вчера е, че ще вашата телевизия ще пусне спортен канал и всички срещи ще бъдат излъчвани. Точно от това трябва да е доволен българския запалянко", заяви Караиванов.

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът

Бакуревич: Фратрия ще влезе в елита

"Засега няма никакви индикации, че ще има някакво сливане или под някаква друга форма обединение между Фратрия и Спартак", каза той

Алмейда: Ще се справим с Десподов

"Гледаме мач за мач", каза португалецът

Хьогмо: Очаквам мотивацията да бъде на едно и също ниво във всеки мач

"Утре ще се изправим срещу един отбор с малко по-различен стил на игра от този на Селта", каза той