Първа победа за Франция в Световна волейболна лига

Първа победа за Франция в Световна волейболна лига

Италия отнесе Русия с 3:1 като гост в група В

Франция постигна първа победа в Световната волейболна лига, след като в интензивен петсетов мач от група ''А'', където е и България, се наложи с 3:2 гейма над Полша.

Бенжамен Тониути и Ервен Нгапет бяха водещите фигури в състава на домакините, а Полша остава на последната позиция в групата без нито един успех. Днес пък България посреща Аржентина и ще се стреми да остане без поражение.

Франция стартира тази среща много чисто и ефективно, но в края му трябваше да треперят за крайното 25:23 за 35 минути. Полша заигра във втората част с типичните си оръжия - силен начален удар и здрава блокада и след половин час успя да изравни геймовете след 25:21.

След това поляците обърнаха развоя със спечеления трети гейм, но драмата настъпи в четвъртия, когато благодарение на Тонюти с неговите два аса се стигна до 25:21. В тайбрека се намеси Нгапет, който иначе завърши срещата с 20 точки.

Така Франция спечели с 15:11 и взе първи успех в Лигата. Двата отбора ще се срещнат още веднъж в Тулуза в неделя през нощта.

В група ''В'' Сърбия спечели малко трудно с 3:2 гейма над Иран. Александър Атанасиевич с 23 точки и Никола Ковачевич с 18 бяха най-добри за гостите, докато Фархад Гаеми с 16 беше номер 1 за Иран.

Русия изненадващо лесно отстъпи на Италия с 1:3 гейма на собствен терен, като само в първите два гейма домакините показаха сила. Иван Зайцев вкара 28 точки за Италия и беше неудържим при атаките. Кристиан Савани добави 19, а за Русия със 17 се отличи Алексей Спиридонов.

Български национал сменя Франция с Италия

Гърков преминава в Джой Волей в Серия А2

В Русия: Симеон Николов и Локомотив Новосибирск с бронзови медали

Българският волейболен национал и тима му останаха трети за Купата

Николов и Локомотив допуснаха обрат в полуфинала за Купата на Русия (ВИДЕО)

Само един Мони се оказа недостатъчен за отбора

Перуджа е на финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Шампионите на Италия очакват да научат името на съперника си

Александър Николов ще играе финал в азиатската Шампионска лига по волейбол

В спора за трофея Фулад Сирджан ще срещне победителя от втория полуфинал

Премия от 20 000 евро за шампионите във волейбола “Левски София” от генералния спонсор Palms Bet

Собствениците на генералния спонсор на клуба Мило Борисов и Роси МакКий присъстваха лично на церемонията и връчиха чека на „сините“ шампиони