Пилот на „Торо Росо” най-бърз в първата свободна тренировка на „Силвърстоун”

Пилот на „Торо Росо” най-бърз в първата свободна тренировка на „Силвърстоун”

Даниел Рикиардо записа най-добро време под проливния дъжд, втори остана Хюлкенберг

Пилотът на Торо Росо Даниел Рикиардо записа най-добро време в първата свободна тренировка за Гран при на Великобритания, съобщи официалният сайт на Формула 1. Тренировката се проведе под проливния дъжд, който вали над „Силвърстоун”, като в нея участие взеха 11 пилоти.

Рикиардо записа време от 1:54.249 мин., втори остана Нико Хюлкенберг (Заубер) с време 1:55.033 мин. Трети остана пилотът на Уилямс Пастор Малдонадо, който записа време 1:55.354 мин.

Лидерите в генералното класиране не записаха времена в първата свободна тренировка. Втората свободна тренировка е предвидена за днес от 16:00 часа българско време.

Квалификацията за Гран при на Великобритания е в събота от 15:00 часа, състезанието ще се проведе в неделя отново от 15:00 часа българско време.

Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1