19 наказани за уредени мачове в Италия

19 наказани за уредени мачове в Италия

Вратарят Жан-Франсоа Жиле отнесе най-голяма санкция от 3 години и 7 месеца

Общо 19 футболисти са със спрени права заради участие в уредени мачове в Италия, съобщиха от Италианската футболна федерация.

Играчите са санкционирани за "спортна измама" във връзка с мачовете между Бари и Тревизо през май 2008 година и Салернитана - Бари през май 2009 година - и двете срещи в Серия "Б".

Сред наказаните е и вратарят на Торино Жан-Франсоа Жилет, който няма право да играе за 3 години и 7 месеца. 34-годишният вратар премина в Торино преди година, а по време на скандала играе за Бари.

Останалите играчи са наказани между шест месеца и четири години, уточниха от футболната федерация на страната. Отборът на Бари, който ще започне новия сезон с една точка минус, спечели промоция за елита през 2008/09, а две години по-късно се върна в Серия "Б".

Защитник на Португалия с висока оценка за Испания

“Това е най-трудният съперник, когото може да срещнем в турнира”

Тотнъм продължава с амбициозните трансферни цели

Тотнъм продължава със селекцията и има още амбициозни планове, въпреки че вече дадоха над 150 милиона евро

Аке напусна Сити и подписа с Фенербахче

Защитникът Нейтън Аке се присъедини към турския футболен клуб Фенербахче след шест успешни години в Манчестър Сити, съобщават англичаните

Агентите на Чалоба договарят трансфер в Серия А

Агентите на английския национал Трево Чалоба са пристигнали в Италия за преговори с проявяващите интерес към футболист - Интер и Комо, като „нерадзурите“ имат предимство в конкуренцията за привличането на 26-годишния защитник от Челси

Сампдория връща Лоренцо Инсине в Италия?

Втородивизионният Сампдория обмисля потенциален трансфер на бившия италиански национал Лоренцо Инсиние като свободен агент след изявите му в последните седмици с екипа на Пескара, информира вестник Gazzetta dello Sport

Ювентус ще намали цената на Бремер

Ювентус е склонен да се раздели с централния защитник Глейсон Бремер срещу по-ниска сума от записаната в договора му освобождаваща клауза, съобщава Tuttosport