Тихомир Иванов на финал в скока на височина

Тихомир Иванов на финал в скока на височина

Тихомир Иванов също ще спори за медалите в Риети, след като се класира за финала в сектора за скок на височина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки

Тихомир Иванов също ще спори за медалите в Риети, след като се класира за финала в сектора за скок на височина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки.

Той е вторият финалист за България засега на шампионата, след като по-рано днес българският спринтьор Денис Димитров също се класира за финала, но в късия спринт на 100 метра.

Иванов пък показа, че се намира в отлична форма през този сезон и си осигури място във финала, след като направи само един грешен опит в квалификацията в сектора за висок скок.

Финалът в скока на височина при юношите е в събота в 18:35 часа българско време. 

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.