На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

04 октомври 2013 17:04 Добромир Бонев

Локо (Сф) отмъкна точка от Левски в мъка на "Герена" (ВИДЕО)

Левски и Локомотив (София) завършиха наравно 0:0 в първия мач от 12-ия кръг на родното футболно първенство. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов” бе оспорван, а домакините имаха по-добрите възможности за отбелязване на гол, но до попадения в днешната среща така и не се стигна и по този начин двата отбора взеха по точка от сблъсъка помежду си.

След това равенство Левски вече има актив от 19 точки, като се намира на 6-ата позиция. Локомотив (София) е на 9-ото място в 13 точки.

Още в 3-ата минута „сините” имаха добра възможност да открият резултата, след като Димитър Макриев се озова на добра позиция, напредна с кълбото и стреля, но Валентин Галев спаси удара на нападателя на Левски. Следващата добра възможност за домакините бе в 19-ата минута, когато Гари Родригес пробва удар, но кълбото премина над напречната греда.

”Сините” имаха нова добра ситуация за отбелязване на гол в 26-ата минута, когато Мирослав Иванов засече топката след пас на Гари Родригес, но Валентин Галев бе на мястото си и улови. Една от най-чистите възможности за Левски бе в 29-ата минута, когато кълбото бе центрирано в наказателното поле, а Владимир Гаджев успя да нанесе удар, който обаче бе блокиран от Александър Бранеков, а след това друг бранител на гостите изчисти.

Маркиньос се отчете с неточен изстрел с глава за Локомотив в 35-ата минута, а малко след това Владимир Гаджев можеше да отбележи за Левски, но Елтон блокира удара на полузащитника. Румен Трифонов нанесе удар отдалеч в 41-ата минута, но Горан Блажевич улови без проблеми.

Минута по-късно Макриев центрира кълбото, Гаджев го отклони, а вратарят Галев успя да избие, след което бранителите на Локомотив успяха да предотвратят опасността. В 44-ата минута „червено-черните” имаха добър шанс да отбележат - кълбото бе центрирано в наказателното поле от корнер, Димитър Илиев го пропусна, то премина и покрай Горан Блажевич, след което Александър Бранеков не успя да го засече и то излезе в аут. Така на почивката на мача резултатът бе 0:0.

Първата по-интересна ситуация през втората част бе в 50-ата минута, когато Нуно Пинто центрира чудесно в наказателното поле, където Димитър Макриев засече с глава, но прати кълбото покрай лявата греда. 2 минути по-късно Мирослав Иванов центрира, а Даниел Димов стреля с глава, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 58-ата минута Гаел пробва нещо средно между удар и центриране, но Пламен Димов подложи крак и кълбото излезе в корнер. Левски пропиля нова възможност пред вратата на съперника в 69-ата минута, когато Ларсен Туре получи от влезлия в игра през втората част Антонио Вутов, след което преодоля Бранеков и стреля, но Валентин Галев спаси. Малко след това Маркиньос центрира в наказателното поле, но Гаел не успя да играе с кълбото и то излезе в аут.

В 73-ата минута Мирослав Иванов стреля неточно от пряк свободен удар, а 5 минути по-късно и Ларсен Туре се отчете с удар извън рамките на вратата. В 83-ата Кевин Бру също не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата след изпълнение на пряк свободен удар.

Секунди преди края на мача Даниел Димов прати топката в мрежата на гостите, но реферът Христо Ристосков не затече гола заради нарушение на Димитър Макриев срещу Александър Бранеков в наказателното поле. Така последният съдийски сигнал за двубоя дойде при нулево равенство. В следващия кръг за Левски предстои мач с ЦСКА, а Локомотив (София) ще приеме на свой терен Ботев (Пловдив).

Събития

90+5' Край на мача Край на мача. Левски и Локомотив (София) не си вкараха голове и мачът приключва при резултат 0:0.
90+5' Bнимание Отменен гол за Левски! Даниел Димов праща топката в мрежата на гостите, но реферът Христо Ристосков не затече гола заради нарушение на Димитър Макриев срещу Александър Бранеков в наказателното поле.
90+4' Удар Неточен изстрел на Антонио Вутов.
90+3' Центриране Хубаво центриране на Нуно Пинто в наказателното поле, където обаче Димитър Макриев не успя да играе с топката.
90' Пет минути добавено време.
87' Жълт картон Том е получил жълт картон.
87' Смяна за състезател излизащ от игра Том напуска.
87' Смяна за състезател влизащ в игра Ранджелович влиза в игра.
86' Жълт картон Йордан Милиев получава жълт картон за нарушение срещу Маркиньос.
84' Смяна за състезател излизащ от игра Елтон напуска.
84' Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна за гостите. Гаров влиза.
83' Удар Кевин Бру праща топката над вратата след изпълнение на пряк свободен удар.
79' Контузия или получаване на медицинска помощ Временно спиране на играта, за да бъде оказана медицинска помощ на Том.
78' Удар Ларсен Туре стреля, но праща кълбото вдясно от вратата.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Мирослав Иванов напуска.
77' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна за Левски. Кевин Бру се появява на терена.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Румен Трифонов излиза.
73' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна за Локомотив. Сота се появява в игра.
73' Удар Мирослав Иванов стреля от пряк свободен удар, но праща кълбото над вратата.
71' Центриране Маркиньос центрира добре в наказателното поле, но Гаел не успя да играе с кълбото и то излезе в аут.
69' Bнимание Ларсен Туре получи от Антонио Вутов, след което преодоля Бранеков и стреля, но Валентин Галев спаси.
61' Смяна за състезател излизащ от игра Владимир Гаджев напуска.
61' Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна за Левски. Антонио Вутов се появява на терена.
58' Центриране Гаел пробва нещо средно между удар и центриране, но Пламен Димов подложи крак и кълбото излезе в корнер.
55' Жълт картон Жълт картон за Маркиньос.
54' Жълт картон Жълт картон за Пламен Димов за игра с ръка.
53' Удар Неточен удар на Димитър Илиев.
52' Bнимание Пропуск за Левски! Мирослав Иванов центрира, а Даниел Димов засече с глава, като топката премина на сантиметри покрай дясната греда.
52' Смяна за състезател излизащ от игра Дъстли Мулдер напуска.
52' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна за Левски. Пламен Димов влиза.
50' Удар Чудесно центриране на Нуно Пинто в наказателното поле, където Димитър Макриев засече с глава, но прати кълбото покрай лявата греда.
46' Няма промени в двата състава на почивката на мача.
46' Начало на втората част.
45+1' Край на първото полувреме! Левски и Локомотив (София) се оттеглят на почивка при нулево равенство.
45' Една минута добавено време на първото полувреме.
44' Центриране Кълбото бе центрирано в наказателното поле от корнер, Димитър Илиев го пропусна, то премина и покрай Горан Блажевич, след което Александър Бранеков не успя да го засече и то излезе в аут.
42' Центриране Макриев центрира кълбото, Гаджев го отклони, а вратарят Галев успя да избие, след което бранителите на Локомотив успяха да предотвратят опасността.
41' Удар Ларсен Туре стреля към вратата на Локомотив (София), Александър Бранеков подлага крак и кълбото излиза в корнер.
41' Удар Далечен удар на Румен Трифонов, Горан Блажевич лови без проблеми.
39' Удар Владимир Гаджев стреля към Валентин Галев, Елтон подложи крак и блокира удара.
35' Засада Пас към Гари Родригес, но е отсъдена засада.
34' Удар Гаел центрира в наказателното поле, а Маркиньос засече с глава, но прати топката покрай лявата греда.
29' Bнимание Пропуск за Левски! Кълбото бе центрирано в наказателното поле, а Владимир Гаджев успя да нанесе удар, който бе блокиран от Александър Бранеков, а след това друг бранител на гостите изчисти.
26' Удар Гари Родригес пусна кълбото към Мирослав Иванов, който нанесе удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря.
22' Центриране Центриране в наказателното поле на Левски, Мулдер чисти с глава в корнер, след изпълнението на който Блажевич боксира кълбото.
19' Удар Гари Родригес стреля към вратата на Локомотив (София), топката обаче преминава над вратата.
15' Центриране Центриране на Дъстли Мулдер в наказателното поле, Валентин Галев увисна, но Румен Трифонов успя да изчисти в корнер.
10' Изминаха десет минути от началото на двубоя, нулевото равенство се запазва, като "сините" вече пропуснаха една добра възможност.
7' Засада Маркиньос получава топката, но е отсъдена засада.
5' Засада Кълбото достига до Гари Родригес, но е отсъдена засада.
3' Удар Първа страхотна възможност за Левски! Макриев се озова на добра позиция, напредна с кълбото, след което стреля към вратата на гостите, но кълбото попадна право в ръцете на Галев.
1' Начало на мача Начало на мача!