ПСЖ игра час с 10 души, но геройски победи Марсилия с 2:1 в "Класиката" (ВИДЕО)

Мота бе изгонен след половин час, но голове на Максуел и Ибра от дузпа обърнаха мача на претъпкания "Велодром"

Пари Сен Жермен доказа, че този сезон е твърдо решен да защити титлата в Лига 1 и спечели свирепото дерби срещу Марсилия с 2:1. На „Велодром” парижани играха цял час с човек по-малко, но дори с 10 играчи успяха да стигнат до пълен обрат в последния дерби мач от 9-ия кръг на френския шампионат.

„Класиката”, както наричат дербито Марсилия – ПСЖ във Франция, бе чакана с голямо нетърпение и не разочарова. 48 000 зрители бяха изпълнили до краен предел „Велодром”.

Емоциите взеха връх още през първата част и само след 3 минути Верати и Валбуена се хванаха за гушите след нарушение на италианеца.

Заради инцидентите през миналите години на дербито, само 400 фенове на ПСЖ дойдоха да викат за гостите.

В 14-ата минута хвърлена факла от трибуните мина много близо до Максуел и съдията спря мача за кратко.

След 20 минути игра два поредни изстрела на Джордан Аю и Матийо Валбуена бяха спасени с вещина от Салваторе Сиригу.

Точно след половин час Тиаго Мота с високо вдигнат крак изрита бутонката на Валбуена в наказателното поле и Клемен Турпен показа директен червен картон на Мота.

Верати бе много недоволен и тръгна да търси обяснение от съдията, което му донесе само жълт картон.

Чак след всички препирни и спорове Андре Аю бе точен от бялата точка под гредата и накара „Велодром” да изригне за 1:0.

5 минути преди почиката Ибрахимович изстреля воле с левия крак от неудобна позиция, но Стив Манданда направи реално първото си сериозно спасяване в мача.

В последната 45-та минута на първата част Грегори ван дер Вийл центрира меко отдясно, Манданда излезе да боксира, но Максуел го изпревари и плъзна с глава в празната мрежа за 1:1.

Марсилия изигра прекалено предпазливо втората част с човек повече и не натисна съперника си достатъчно.

Пайе опита със силен шут в 62-ата минута, но Сиригу успя да спаси.

Две минути по-късно Андре Аю много глупаво спъна Маркиньо в наказателното поле, макар топката да отиваше към тъча, и това доведе до дузпа за ПСЖ. Публиката се опита всячески да разстрои Ибрахимович с лазери и освирквания, но шведът не трепна и превърна дузпата в гол за 2:1. Така ПСЖ обърна мача с 10 души.

До края „принцовете” показаха шампионски характер и удържаха успеха и трите точки.

Победата отново изравни ПСЖ на върха с Монако с по 21 точки. Марсилия дели трето място с Лил със своите 17.

Реал Мадрид опроверга Анчелоти: Ще играем на Световното клубно

"Белия балет" заяви, че е гордост за тях да играят във всеки турнир, който може да донесе трофей

Фулъм отхвърли първата оферта на Байерн Мюнхен за Палиня

Полузащитникът беше на една крачка от трансфер в Германия през януари

Арсенал и Ман Юнайтед не се отказват от Зиркзее

През сезон 2023/24 Зиркзее изигра 37 мача, в които отбеляза 12 гола и направи 7 асистенции

Гуардиола: Вратата ми към Барселона е затворена

Специалистът няма планове да се завръща на "Камп Ноу"