Джокера помете Гранойерс и чака Фонини

22 аса не стигнаха на Колшрайбер срещу Дел Потро

Новак Джокович продължава напред на Мастърс-а в Шанхайк, след като отнесе за 70 минути Марсел Гранойерс с 6:2, 6:0, като реализира шест аса и отива в третия кръг по пътя към защитата на титлата си.

В следващия етап той ще излезе срещу Фабио Фонини (Италия), който се елиминира 16-ия поставен Томи Робредо със 7:6 (3), 2:1 и отказване на испанеца заради контузия.

Хуан Мартин дел Потро успя да се справи с 22 аса на Филип Колшрайбер (Германия) и също се класира за третия кръг, побеждавайки с 3:6, 6:3, 7:6 (4).

Колшрайбер игра много по-агресивно през по-голямата част от мача, направи 50 уинъра срещу 29 на Дел Потро и проби сервиса на аржентинеца, който сервираше за мача при 5:4 в третия сет. Но в тайбрека Дел Потро игра много по-дисциплинирано и след като поведе с 5:2 си гарантира и крайната победа.

6-ият в схемата аржентинец дойде на турнира след успех в Япония през миналата седмица, а целта му е да вземе място във Финалния турнир на АТР в Лондон другия месец. Негов съперник ще бъде Томи Хаас. 11-ият в схемата Томи Хаас в изцяло германски мач разби Даниел Брандс с 6:4, 6:4.

Гаел Монфис спечели срещу Вашек Поспишил със 7:5, 7:6 (4) и в третия кръг очаква победителя от двубоя между Роджър Федерер (Швейцария) и Андреас Сепи (Италия).

Полуфиналистът от миналия сезон Томаш Бердих (Чехия), номер 4 в схемата, отстрани Фелисиано Лопес (Испания) със 7:6 (5), 6:2.

В други срещи Жо-Вилфрид Цонга (Франция) победи Пабло Андухар от Испания с 6:3, 6:2, а Джон Иснър (САЩ) спря Карлос Берлок от Аржентина с 6:4, 7:6 (4).

Каспер Рууд: Очаквам силен Григор на „Уимбълдън“

"Той може да се представи доста добре на трева"

Виктория Томова продължава към 1/2-финалите във Валенсия

Първата ракета на България победи лесно осмата в схемата Дария Семенистая (Латвия) с 6:3, 6:1