Чехия вкара 4 на Малта, пристига в София на точка от България (ВИДЕО)

Успешен дебют за Йозеф Пешице - 4:1

Чехия спечели с 4:1 гостуването си на Малта от нашата група „В” в световните квалификации и вече изостава само на точка от българския представителен тим, преди гостуването си в София във вторник вечер.

Дебютът на досегашния помощник треньор Йозеф Пешице, който замени Михал Билек след подадената оставка заради загубата с 1:2 от Италия, започна отлично за гостите.

Те откриха резултата още в третата минута, когато Томаш Хюбшман бе изведен от Давид Лафата и откри резултата.

Половин час по-късно асистентът с превърна в голмайстор и даде аванс от 2:0 на чехите до почивката, а след нея Мифсуд намали с попадение в 48-ата минута.

Само три по-късно обаче отново Лафата подаде на Кадлец и той направи 3:1, като малко след това бе заменен от Тома Пекхарт. Именно резервата оформи крайния резултат в последната минута от редовното време и така донесе трите точки на Чехия.

С тях гостите събраха 12 и изостават с една от българския тим, срещу който ще се изправят във вторник на националния ни стадион „Васил Левски”. Малта пък остана на последно място в групата, с актив от 3 точки след 9 изиграни мача.