Фетел покори и Япония, вече докосва четвъртата титла (ВИДЕО)

Фетел покори и Япония, вече докосва четвъртата титла (ВИДЕО)

Германецът влезе в историята, Алонсо остана четвърти

Световният шампион Себастиан Фетел спечели пети пореден старт от Формула 1, след като бе над всички и на пистата „Сузука” в Япония, а по този начин се приближи максимално до четвъртата си последователна титла.

Германският пилот на „Ред Бул” направи отлично състезание и изпревари най-вече с по-добра тактика стартиралия от първа позиция свой съотборник Марк Уебър, финиширайки с време 1:26:49.301 часа.

Австралиецът пък задмина в предпоследната, 52-ра обиколка, Ромен Грожан с Лотус и така донесе двойна победа за своя тим, макар да изостана с над 7 секунди от Фетел.

Четвъртото място остана за Фернандо Алонсо с Ферари, който все пак влезе в осмицата и така поне на теория остана в борбата за титлата с 207 точки, макар изоставайки на цели 90 от Фетел 4 старта преди края на шампионата.



Това означава, че още в следващото състезание в Индия германецът може да ликува като шампион.С успеха си днес той стана едва шестият пилот в цялата история на Формула 1, съумявал да триумфира в 5 поредни надпревари. 

Петото място днес бе за Кими Райконен с Лотус, а шести се нареди Нико Хюлкенберг със Заубер. Преди началото на състезанието пилотите уважиха с минута мълчание паметта на починалата в петък Мария де Вильота - бивш тестови пилот на Марусия.

Кими Антонели катастрофира, но е невредим

Пилотът от Формула 1 Кими Антонели е невредим, след като е претърпял автомобилна катастрофа близо до дома си в Сан Марино, съобщава АП

Макларън показа новия болид за сезон 2026

Световният шампион при конструкторите във Формула 1 Макларън представи болида си за новия сезон, като отличителният цвят на папая остава непроменен, докато в екипа се стремят да доминират отново въпреки множеството нови правила

Световен шампион стана посланик на Астън Мартин

Световният шампион във Формула 1 за 2009 година Дженсън Бътън се присъединява към отбора на Астън Мартин в ролята на посланик, след като през последните години британецът заемаше същата позиция в екипа на Уилямс

Леклер най-бърз в последния ден в Барселона

Пилотът на Ферари Шарл Леклер беше най-бърз в сутрешните часове на последния ден на шейкдауна в Барселона, в който днес участват общо осем отбора

Уилямс ще вземе участие в тестовете в Бахрейн

Шефът на Уилямс Джеймс Ваулс проведе видеоразговор с журналисти, за да ги информира за напредъка на отбора си в предсезонната подготовка, след като тимът пропуска тестовете тази седмица

В Ред Бул имало притеснения около новия двигател

Шефът на тима на Ред Бул във Формула 1 Лоран Мекис призна, че в отбора е имало „напрежение“ преди първите обиколки на пистата в Барселона на RB22 с новата задвижваща система, дело на Ред Бул Пауъртрейнс и Форд