"Черните звезди" размазаха Египет с 6:1

Гана на практика си осигури място на световното в Бразилия след погром срещу "Фараоните"

Гана разпиля Египет с 6:1 в първи плейоф в зона Африка за класиране на Световното първенство в Бразилия догодина.

Агитка от 500 души дойде да вика за египтяните на стадиона в Кумаси, но „Фараоните” претърпяха истинско крушение.

Варис намери Асамоа Гиан и отляво бившият нападател на Съндърланд разстреля вратаря за 1:0 след само 4 минути игра.

Варис с глава затрудни вратаря след центриране на Есиен, но Гана удвои в 22-ата минута след автогол. Ваел Гома отклони в собствената си мрежа за 2:0.

Звездата на Базел Мохамед Салах опита да вдигне своите и 5 минути преди почивката спечели дузпа, когато бе съборен от Сумалия. От бялата точка Мохамед Абу Трика върна един гол за 2:1.

Египет обаче допусна много важен трети гол точно преди почивката. Съли Мунтари центрира и нападателят на Спартак (Москва) Абдул Варис с глава се разписа за 3:1.

„Черните звезди” продължиха да се забавляват и след почивката. В 54-ата минута Мунтари продължи със задна ножица към Асамоа Гиан, който с глава направи 4:1.

Вратарят на Египет Екрами се контузи и бе заменен от Ел Шенави. 20 минути преди края резервният страж събори Варис в наказателното поле и Гана също получи дузпа. Съли Мунтари уверено прати ниско в десния ъгъл за 5:1 в 73-ата минута.

Атсу влезе в игра 7 минути преди края и успя също да се разпише. Играчът на холандския Витес се разписа много красиво със силен нисък шут, който рикошира в дясната греда и спря в мрежата, оформяйки крайното 6:1.

Победата донесе на всеки ганайски национал 15 000 долара бонус, който се оказа напълно заслужен след погрома.

Реванш, който изглежда протоколен, ще се играе на 19 ноември.