Исландия сложи край на българските надежди за Мондиала (ВИДЕО)

Исландия взе точка в Норвегия и отива на бараж като втори отбор в Група "Е"

Минималните надежди на България за достигане до бараж за класиране на Световното първенство в Бразилия се изпариха още преди края на нашия мач срещу Чехия.

В Група „E”, където чакахме благоприятно развитие, нито едно от условията, които ни устройваха, не се получи.

Норвегия и Исландия направиха миролюбиво 1:1, което праща исландците на бараж, защото по същото време лидерът Швейцария не се посвени да бие Словения с 1:0.

Така дори България да бе постигнала нужната победа с 3 гола над Чехия, то пак щяхме да сме най-слабият втори отбор от всички 9 квалификационни групи.

На „Улеви” в Осло, Сигторсон даде ранен аванс на Исландия в 12-ата минута след пас на звездата на Тотнъм Гилфи Сигурдсон.

След половин час игра Даниел Браатен изравни след подаване на Скелбред и фиксира 1:1, а този резултат се запази до края.

Отборът на Швейцария вече си бе осигурил място на световните финали, но запази честта си в Берн.

„Кръстоносците” победиха претендента за второто място Словения с 1:0 след гол на Гранит Джака в 73-ата минута.

Така Швейцария завърши далеч на върха с 24 точки, а Исландия отива на бараж със събраните 17 точки.