Дания завърши на второ място в нашата група, но няма да играе на бараж

Датчаните се наложиха над Малта с 6:0, но финишират като най-слабия втори отбор в квалификациите в зона "Европа"

Отборът на Дания разгроми Малта с 6:0 и по този начин успя да си осигури второто място в група „В” на квалификациите за Световното първенство през следващата година. Датчаните обаче няма да играят на шампионата в Бразилия, тъй като завършват като най-слабия втори отбор в квалификациите в зона „Европа”. Според регламента, тимът с най-малко точки в класирането измежду вторите тимове във всяка група не се класира за баражите.

Дания завършва на второто място в групата с актив от 16 точки, докато Малта финишира с 3 на последната шеста позиция.

В подреждането измежду вторите отбори във всяка група датчаните са последни с 10 точки.

Мортен Расмунсен откри резултата на стадион "Паркен" с гол в 8-ата минута, а Даниел Агер покачи на 2:0 от дузпа три по-късно. Андреас Бьеланд направи преднината на Дания класическа в 28-ата минута. Резултатът стана 4:0 в 39-ата, когато Даниел Агер отбеляза втория си гол в мача, като отново отбеляза от 11-метров наказателен удар. Мортен Расмунсен отбеляза за 5:0 в 74-ата минута, а десет по-късно Ники Биле Ниелсен оформи крайното 6:0.