Германия обърна Швеция на "Френдс Арена" в голова фиеста (ВИДЕО)

В другите мачове от група "С" Ирландия надви Казахстан с 3:1, а Австрия се наложи над Фарьорските острови с класическото 3:0

Германия победи Швеция с 5:3 в голов спектакъл, който двата тима спретнаха на „Френдс Арена”. Още преди изиграването на двубоя бе ясно, че германците ще са на първото място в крайното подреждане в група „С” и че шведите ще са втори в тази група.

След днешния успех, Германия финишира на върха в групата с актив от 28 точки, докато Швеция завършва на втората позиция с 20 и ще играе на баражите за място на световното в Бразилия.

В другите два мача от група „С”, които се играха във вторник вечер, Ирландия се наложи над Казахстан с 3:1 в Дъблин, а Австрия постигна успех с класическото 3:0 като гост на Фарьорските острови.

Тимът на Австрия завършва трети със 17 точки, следван от Ирландия с 14, Казахстан с 5 и Фарьорските острови с 1.

Първият мач между Германия и Швеция в група „С” също бе доста вълнуващ – през октомври миналата година двата отбора завършиха наравно 4:4 в зрелищен мач, който се игра на „Олимпиащадион” в Берлин.

В сблъсъка помежду си във вторник вечерта Швеция и Германия отново сътвориха голова фиеста. С хеттрик за Бундестима се отчете крилото на Челси Андре Шурле.

Резултатът на „Френдс Арена” бе открит от Тобиас Хисен в 6-ата минута. Александър Каканиклич покачи на 2:0 в полза на Швеция в 42-ата, а в самия край на първото полувреме Месут Йозил върна едно попадение за Германия.

Равенството бе възстановено от Марио Гьотце в 53-ата минута. Андре Шурле даде аванс на германците, след като се разписа за 3:2 в 57-ата, а в 66-ата отново той бе автор на четвъртия гол за гостуващия тим.

Тобиас Хисен намали на 3:4 в 69-ата минута, а крайното 5:3 в полза на Германия оформи Андре Шурле в 76-ата.