Мечтата стана реалност: Гришо срещу Федерер на 1/4-финал в Базел (ВИДЕО)

Мечтата стана реалност: Гришо срещу Федерер на 1/4-финал в Базел (ВИДЕО)

Първата ни ракета си уреди среща с швейцареца след категоричен успех над Алекс Долгополов

Мечтата на Григор Димитров, да срещне своя идол в тениса Роджър Федерер на корта, ще стане реалност в петък вечер и то насред родното място на Маестрото.

Двубоят е от четвъртфиналите на турнира в Базел, а първата ни ракета си осигури среща със своя кумир след победа с 6:3, 6:2 над украинеца Александър Долгополов.

Гришо излезе на корта пределно мотивиран да постигне победата и изглеждаше като човек с мисия и ясна представа как да я изпълни. Спиращ дъха ретур-уинър му донесе ранен пробив и преднина от 3:1 в началото на първия сет, а до края му хасковлията задържа аванса си, представяйки се почти перфектно в своите сервис геймове и не позволявайки на противника си да стигне дори до дюс – 6:3.



Във втория историята се повтори - предимство на Григор в играта, доминация в геймовете, в които сервира и множество красиви уинъри, печеливши атаки на мрежата и концентрация във всяко едно разиграване. Към това българинът добави няколко отлични ретура при резултат 2:2 гейма и пробивът бе факт. Това бе началото на края за Долгополов. Последва спечелено на нула подаване за Димитров, след това пробив в изпълнен с уинъри от двете страни гейм, а при 5:2 Гришо бе безпощаден и спечели повече от убедително мача си от 1/8-финалите, продължил едва час.

Така Димитров си осигури мач с Федерер, след като само пред няколко дни баща му Димитър Господинов бе запитан дали има съперник, който Григор мечтае да срещне на корта и да го победи и отговори без да се замисли: "Естествено, Роджър Федерер!".

Росица Денчева се класира за 1/4-финалите на турнира в Шарм Ел Шейх

Тя надделя над французойка в два сета

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс