Готвят специална церемония за фланелката на Тодор Стойков

Готвят специална церемония за фланелката на Тодор Стойков

Тя бе поръчана в деня, в който баскетболист №1 за всички времена в историята на шампионите обяви, че слага край на славната си кариера

Ръководството на Лукойл Академик вече е готово с почетната фланелка на големия капитан, лидер и емблема на отбора през последното десетилетие Тодор Стойков.

Тя бе поръчана в деня, в който баскетболист №1 за всички времена в историята на шампионите обяви, че слага край на славната си кариера - 11 септември. Стойков се отказа на 36-годишна възраст като завеща във витрината на студентите 11 титли и 6 купи на България.

Почетната фланелка, която бе поръчана от управата на Лукойл, ще бъде издигната и закачена на тавана на залата на студентите в Правец. Това ще се случи на специална церемония, върху която Лукойл вече работи. Първоначалния замисъл бе тя да съвпадне с първото домакинство на тима в НБЛ този сезон.

Впоследствие, след проведени разговори и със самия капитан и лидер, в чест на когото Лукойл вади от употреба фланелката с №15, бе взето решение церемонията да бъде организирана при първия по-оспорван двубой, който очакват шампионите на своя територия.

Засега, всички в клуба, включително и Стойков, са обединени около мнението, че подходяща среща за този вълнуващ момент, както за отбора, така и за легендата на родния баскетбол, е 14 декември. Тогава студентите приемат бронзовия медалист Рилски спортист, който през миналия сезон измъчи максимално Академик на полуфиналите.

Събитието ще бъде първото по рода си у нас. Досега нито един баскетболен клуб не е оказвал подобна чест на свой състезател, да окачи фланелката му на тавана, така че младото поколение да има пример, който да следва.

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.