Детройт обърна Ванкувър, Торонто с първа победа в Калгари от 11 години

Детройт победи Ванкувър с 2:1 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Ванкувър поведе с гол на Даниел Седин в първата третина, но "червените криле" обърнаха развоя на мача с голове на Даниел Алфредсон и Томаш Татар във втората част.

Питсбърг надигра Бостън с 3:2 в друга среща от тази нощ. Така "пингвините" взеха малък реванш за загубата си от този съперник в плейофите миналия сезон. Крис Куниц, Брендън Сутер и Юси Йокинен вкараха головете за Питсбърг. За гостите от Бостън точни бяха Патрис Бергерон и Жаром Игила.

Лидерът в Източната конференция Торонто постигна първа победа като гост на Калгари от декември 2002 година, след като като се наложи с 4:2. Джофри Лупил, Джеймс ван Римсдайк, Мейсън Реймънд и Пол Рейнджър вкараха головете за третата поредна победа на Торонто. Мат Стаян и Дейвис Джоунс бяха точни за домакините от Калгари.