Италия е само на победа от титлата в турнира "Фед къп"

Италия е само на победа от титлата в турнира "Фед къп"

В първия сингъл Роберта Винчи се наложи над Александра Панова с 5:7, 7:5, 8-6

Италия поведе с 2:0 срещу Русия във финала на турнира "Фед къп" (неофициално световно отборно първенство по тенис за жени), който се провежда в италианския град Каляри. В първия сингъл Роберта Винчи се наложи над Александра Панова с 5:7, 7:5, 8-6 в оспорван двубой, който продължи 3:13 часа. 

 
Италианката, която е 13-а в световната ранглиста, спаси четири мачбола, а за Панова това бе дебют в турнира. Винчи губеше с 2:5 във втория сет, но взе следващите пет поредни гейма, а след това спечели с 8:6 точки шампионския тайбрек. 
 
Русия е в Италия без нито една от най-добрите си тенисистки. Някои от тях са контузени, а други предпочетоха да играят на Турнира на шампионките на УТА. Във втората среща номер 7 Сара Ерани разгроми 18-годишната Ирина Хромачьова с 6:1, 6:4 за 85 минути. Ерани направи пет пробива и допусна два, но като цяло нямаше проблеми в двубоя. Русия има четири титли в последните 10 години, а домакините са фаворит за четвърти трофей от "Фед къп". 
 
Глушкова отпадна във втория кръг в Австрия

От Настася Шунк

Калоян Шиков е на 1/4-финал на турнир в Румъния

Калоян Шиков се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J200 в Търгу Жиу, Румъния.

Бен Шелтън отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Хамбург

Световният номер 6 и втори поставен Бен Шелтън (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите „АТП 500“ в Хамбург.

Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа в наградите на ЕОК

Тенисистът Иван Иванов е финалист в 14-о издание на наградите "Пьотр Нуровски" за най-добър млад европейски спортист.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.