Селтик - Рейнджърс заради Стилиян и Риксен

Селтик - Рейнджърс заради Стилиян и Риксен

Двата клуба вече са започнали преговори

„Старата фирма" ще възкръсне заради Стилиян Петров и Фернандо Риксен. Така се нарича вечното дерби в Шотландия между „Селтик" и „Глазгоу Реинджърс". Мачът липсва на феновете, след като „Реинджърс" обяви фалит и сега се намира на третото ниво в лигата.
 
Легендата на „Селтик" Стилиян Петров пребори левкемията. Преди няколко дни пък играчът на „Реинджърс" Риксен призна, че животът му е застрашен от болестта на Лу Гериг - амиотрофична латерална
склероза.
 
Идеята е на привърженици на двата клуба и била приета доста добре от ръководствата им. Те дори са започнали спешни преговори.
 
Причината е в болестта на Риксен, която може да го убие и за месец. Стилиян вече е добре и „Селтик" направи уникален бенефис в полза на фондацията му.

Очаква се подобен мач за Стан да бъде организиран и от „Астън Вила" , където приключи кариерата си