Брендън Роджърс негодува за отменения гол срещу Арсенал

Брендън Роджърс негодува за отменения гол срещу Арсенал

„Това бе грешно решение”, отсече треньорът на Ливърпул

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс бе критичен към рефера Мартин Аткинсън след загубата от Арсенал с 0:2. Въпреки че призна, че „топчиите” са били по-добрият отбор на „Емирейтс”, наставникът на мърисасайдци посочи, че нещата са могли да бъдат различни, ако попадението на Джордан Хендерсън при резултат 1:0 за домакините не бе отменено.

Припомняме, че през първото полувреме Луис Суарес бе фаулиран от Бакари Саня и изпълни бързо свободния удар, след което се стигна до гол в полза на Ливърпул. Той обаче бе отменен от главния съдия, тъй като той върна ситуацията, за да покаже жълт картон на френския бранител на „артилеристите”.

„Това бе грешно решение", отсече Роджърс. "Моето виждане е, че играта трябваше да продължи. Ако правилото е различно, тогава то просто не е добро. Попитах четвъртия арбитър защо голът ни не бе зачете, а той ми обясни, че Саня е можел да получи картона само в първия етап от атаката ни, тъй като във втория си тя вече е различна ситуация. Смятам, че това не е правилно. Изиграхме положението разумно и стигнахме до попадение, а освен това искаме нашите играчи да са честни и да не се търкалят по терена, за да извадят на някого картон”, допълни специалистът.

Карло Анчелоти продължи договора си с Бразилия, остава начело на "Селесао" до 2030 година

Споразумението е за 10 милиона евро годишно

Италия започва футболна революция, за да се спаси

Италианският футбол е изправен пред едно от най-тежките си изпитания в съвременната история

Исак отпътува с Ливърпул за Париж, попадна в групата за мача срещу ПСЖ

Шведът очевидно е напълно възстановен

Отмениха операцията на Луческу

Планираната операция на румънския треньор Мирча Луческу няма да се проведе поради физическото му състояние, съобщава журналистът Емануел Рошу, позовавайки се на представители на болницата

Дарвин Нунес се връща във Висшата лига?

Бившият играч на Ливърпул Дарвин Нунес, който през лятото на 2025 г. премина в Ал-Хилал, може да се върне във Висшата лига на Англия

ОФИЦИАЛНО: Атлетико Мадрид без Облак срещу Барселона

Титулярният вратар Ян Облак няма да играе за Атлетико Мадрид срещу Барселона в първата среща от четвъртфиналите в Шампионската лига