Трета победа за Казийски и Стойчев в Шампионска лига

Трета победа за Казийски и Стойчев в Шампионска лига

Фенове на Тренто отидоха на мача да гледат бившите си български любимци

Турският Халкбанк постигна трета победа в третата си среща от волейболната Шампионска лига. Воденият от треньора Радостин Стойчев и Матей Казийски отбор отнесе с 3:0 гейма (25:19, 25:22, 25:21) австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) и регистрира трети успех в три мача.

Митар Джурич с 14 точки беше най-резултатен за гостите от Анкара, като реализира 14 точки. Матей Казийски приключи мача с 12, като три от тях бяха асове от начален удар.

Срещата ще се запомни с официалното й откриване на кмета на Инсбурк Кристине Опиц Прьолер, както и с присъствието на доста фенове на Трентино, които дойдоха да поздравят бившите си любимци Стойчев и Казийски, както и Рафаел Оливейра и Османи Хуанторена.

След равностойно начало в първия гейм, гостите от турската столица наложиха волята си с добра блокада и поведоха последователно с 14:9 и 16:11. До края на частта австрийците не успяха да преодолеят пасива и след 23 минути отстъпиха с 19:25.

Във втората част Халкбанк наложи своето надмощие още в самото начало, като поведе в един момент с 8:3 благодарение на точните атаки на Хуанторена, Рафаел и Казийски. До края на частта нито веднъж не се стига до скъсяване на повече от три точки за гостите, които победиха 25:22. 

В третата част домакините опитаха да се върнат в мача, но малко преди първото прекъсване Халкбанк вече водеше с 11:7. До края мачът продължи точка за точка, което осигури успех в третия гейм за турците.

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство