Два автогола и две изпуснати точки за Атлетико на „Ел Мадригал” (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" се изравниха с Барса на върха след 1:1, но каталунците са с мач по-малко

Атлетико Мадрид изпусна да изпревари поне временно Барселона и взе само точка след 1:1 като гост на Виляреал в 13-ия кръг на Ла Лига.

Два автогола доведоха до ремито на „Ел Мадригал”, което изравни Атлетико с Барселона в таблицата. И двата отбора имат по 34 точки пред гостуването на Барса на Бетис.

Още във втората минута Хуанфран центрира отдясно към границата на малкото наказателно поле, където централният бранител Марио неориентирано с глава отклони в собствената си врата и даде аванс на н Атлетико – 1:0.

11 минути преди края самият Хуанфран върна жеста и изравни с автогол на свой ред. Резервата за „жълтата подводница” Жереми Пребе проби отдясно и пусна успоредно на голлинията за Уче, но в опита си да избие пред нигериеца Хуанфран със шпагат насочи в мрежата – 1:1.

Атлетико има 34 точки, колкото и Барса, но каталунците са с мач по-малко. Виляреал е четвърти с 24 точки.