Дания спечели драматично срещу Норвегия

Дания постигна драматична победа срещу Норвегия с 2:1 в приятелска среща, която се игра в датския град Хернинг

Дания постигна драматична победа срещу Норвегия с 2:1 в приятелска среща, която се игра в датския град Хернинг. Домакините откриха резултата в 14-ата минута с попадение на Вилям Квист, а авансът на Дания от едно попадение се запази и до почивката на мача.

Норвегия изравни в 78-ата минута, когато Маркус Педерсен бе точен за 1:1. Дания все пак успя да се поздрави с победата в мача, след като в 90-ата минута Николай Бойлесен реализира гол за 2:1.

И двата отбора няма да играят на Световното първенство в Бразилия през следващата година. Дания финишира на втора позиция в група „В”, но завърши като най-слабия втори отбор във всички квалификационни групи в зона Европа, а според регламента най-слабият втори тим не участва в баражите. Норвегия завърши на четвъртото място в група „Е”.