Роналдо донесе минимален успех над Швеция в първия бараж (ВИДЕО)

Португалците имат гол аванс преди реванша

Отборът на Португалия победи с минималното 1:0 гостуващия Швеция в първи бараж за класиране на Световното първенство в Бразилия през 2014 година. Единственото попадение отбеляза Кристиано Роналдо в 82-рата минута.

В 20-ата минута Йохан Елмандер центрира отляво, Игбрахимович интелигентно пропусна топката, оставяйки я за Ларсон. Полузащитникът стреля силно от границата на наказателното поле, но Руй Патрисио се намеси блестящо.

Две минути по-късно Калстрьом стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Португалия.

В последната минута на полувремето Пепе засече едно центриране от дясно, но ударът с глава на бранителя попадна право в ръцете на Исаксон.

Десет минути преди края Елмандер се опита да си изпроси дузпа. Бранителите на Португалия поискаха обяснение от нападателя на шведите. Като видя, че номерът няма да мине, Елмандер показа на защитниците и на съдията, че веднага се е изправил, което му спести и жълтия картон.

През втората част португалците бяха по-активният отбор, но рядко затрудняваха Исаксон. Превъзходството на домакините продължи и до 82-рата минута, когато дойде и победното попадение. След центриране отляво на Велосо, Кристиано Роналдо надскочи Нилсон и с глава донесе победата на домакините

Само три минути по-късно Роналдо можеше да отбележи и втори гол. Този път ударът му с глава срещна напречната греда на Исаксон.

Реваншът е след само четири дни – на 19 ноември (вторник).