Мотаят 4,5 часа Джокович за допинг проба

Мотаят 4,5 часа Джокович за допинг проба

Звездата на Сърбия е бил извикан за проба след победата му над Томаш Бердих

Близо 4 часа и половина е продължил допинг контролът на Новак Джокович след финала за купа "Дейвис". Отборът на Чехия защити титлата след 3:2 в двубоя, който се игра в "Београдска Арена". За втора поредна година в герой за шампионите се превърна ветеранът Радек Степанек, който би с 6:3, 6:1, 6:1 Душан Лайович.
 
Звездата на домакините е бил извикан за проба след победата му над Томаш Бердих. Процедурата продължила доста повече от нормалното и сърбите са убедени, че това е заради критиките на Джокович към Международната антидопингова агенция. Ноле атакува остро организацията заради наказанието от 12 месеца на Виктор Троицки, който отказа да даде проба.
 
Троицки трябваше да играе за Сърбия, но заради санкцията мястото му зае Лайович, който е извън топ 100.
 
Интересното е, че докато в отбора на западните ни съседи оплакваха съдбата на тенисиста, той самият се позабавлявал подобаващо. Троицки се почерпил в известен караоке бар и по нищо не показал, че тъжи за пропуснатата възможност да спечели купа "Дейвис" с Чехия.
 
Бердих не пропусна възможността да се изгаври с Джокович, който реагираше доста емоционално в мача между двамата. Водачът в световната ранглиста единствен не уважи партито на организаторите, вероятно разочарован от дългото чакане за пробата.
"Искаше ми се да потанцувам малко с Джоки тази вечер. Тъжен съм, защото той не е тук", написа в профила си Бердих.
 
Съотборникът му Степанек пък разкри, че е бил изумен от решението Ноле да пропусне двойките, които бяха решаващи.
 
"Това е все едно да имаш ферари и да го оставиш в гаража", отсече героят за Чехия.

"Радек си е оставил първите 7 години 3 етажа под гаража", коментира капитанът Богдан Обрадович. 

ФАНТАСТИЧЕН! Гришо на осминафинал на "Уимбълдън"! (ВИДЕО)

Българинът надви в пет сета Беретини

НА ЖИВО: Григор Димитров - Матео Беретини 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 5:2

Следете сблъсъка от третия кръг на Уимбълдън на живо с нас тук

Филипинска сензация изхвърли шампионката Швьонтек от Уимблъдън! (ВИДЕО)

21-годишната представителка на Филипините Александра Еала отстрани миналогодишната шампионка и трета поставена Ига Швьонтек (Полша) в третия кръг на турнира по тенис от Големия шлем "Уимбълдън" при жените

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг