Аоияма се върна към победите във Фукуока

Аоияма се върна към победите във Фукуока

Даниел Иванов записа осмата си победа в 12-ия кръг на турнира

Българинът Даниел Иванов-Аоияма се върна на победния път на турнира по сумо във Фукуока (Япония). В среща от 12-ия кръг "маегашира-5" Аоияма надигра "одзеки" Какурю и записа осма победа в надпреварата.

Българинът прекъсна серия от три поредни загуби и вече има баланс 8-4, с което дели четвърто място във временното класиране.
Другият български представител Калоян Махлянов-Котоошу се отказа от участие в турнира преди четвъртия кръг миналата сряда заради травма на рамото и ще изгуби ранга си "одзеки" в следващия Турнир за купата на Императора през януари.

С пълен актив лидери продължават да бъдат великите шампиони Хакухо и Харумафуджи. Хакухо надделя над Гоеидо, а Харумафуджи се справи с хватката "йорикири" срещу Точиодзан. 

8888 Пункт изпраща свои клиенти на мач на Реал Мадрид с „Великденски двоен шанс“

Кампанията включва и допълнителен стимул

Доминация на грациите ни в първия ден на „София къп“ 2026

Първият състезателен ден при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „София къп“ 2026 премина под пълния контрол на българските гимнастички.

Пращаме пълен отбор по щанги на Евро 2026

Двама отпаднаха от състава, а след наказание за допинг в него отново е Дейвид Фишеров

ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни