Тренто спечели "българското" дерби в Италия

Тренто спечели "българското" дерби в Италия

Българският диагонал Соколов беше най-резултатен за победителите с 22 точки

Диатек (Тренто) с Цветан Соколов в състава си победи драматично с 3:2 (25:17, 24:26, 25:21, 23:25, 24:22) у дома Андреоли (Латина), където играе националът Тодор Скримов в "българското" дерби от първия кръг на италианското волейболно първенство.

Българският диагонал Соколов беше най-резултатен за победителите с 22 точки.

Тодор Скримов пък реализира 20 точки в полза на Латина.

Тренто е на второ място във временното класиране в Серия А1 с актив от 11 точки. Андреоли се намира на предпоследната 11-а позиция с едва 4 точки.

Срещата между двата отбора беше отложена заради участието на Диатек (Тренто) на световното клубно първенство.

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство