Кран уби двама на стадион за световното в Бразилия /обновена + ВИДЕО + СНИМКИ/

Кран уби двама на стадион за световното в Бразилия /обновена + ВИДЕО + СНИМКИ/

Двама души загинаха при инцидент на стадиона в Сао Пауло, който би трябвало да приеме церемонията по откриването на Световното първенство през 2014 г., предаде Би Би Си.

Двама души загинаха при инцидент на стадиона в Сао Пауло, който би трябвало да приеме церемонията по откриването на Световното първенство през 2014 г., предаде Би Би Си.
 
Високопоставен служител на местната пожарна каза, че е била призована бригада след данни за сринат кран на „Арена Коринтианс”.
 
Съобщава се, че той е паднал на стадиона, като е унищожил части от трибуните.
 
Съоръжението трябваше да бъде завършено в края на декември, са да спази крайния срок на ФИФА. Бразилия призна, че изпитва затруднения в готовността на всички 12 стадиона.
 
Информации на местните медии твърдят, че кранът е паднал върху метална конструкция на стадиона, който е известен също като „Итакерао”.

 
Част от трибуната, за която се твърди, че е от южния сектор, е била повредена.
 
Спасителни екипи проверяват за още жертви. Първоначално беше съобщено, че са три. По-късно бе уточнено, че най-малко двама строителни работници са намерили смъртта си, а още няколко са ранени при инцидент в сряда, когато последната част от покрива на стадиона се сринала. Третият човек е в болница, като състоянието му е неизвестно. 
 

Шест от стадионите, включително този, все още не са готови за Световното първенство следващото лято.  

ФИФА обмисля наказание за играчи, които крият устата си с фланелката

Светът на футбола може би е на прага на нова дисциплинарна промяна

Инфантино: Няма място за расизъм в нашия спорт

Президентът на ФИФА Джани Инфантино също взе отношение относно расисткия скандал по време на мача Бенфика – Реал Мадрид (0:1) снощи в Шампионската лига

Изгонен от Левски си намери отбор

Бразилецът ще играе в родината си

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика