Ботев обърна Славия на „Овча купел” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините успяха да открият рано, но с голове на Анисе и Вандер „канарчетата” взеха трите точки

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Славия на стадиона в „Овча купел” в предпоследен мач от 19-ия кръг в българската „А” група. Въпреки че изоставаха в резултата след само 20 минути игра, „канарчетата” успяха да обърнат развоя на мача и в крайна сметка да вземат трите точки.

Пловдивчани нямаха победа над Славия в София цели 20 години и след гола на Атанас Курдов в 19-ата минута не изглеждаше, че тази статистика ще се промени. Но Абел Анисе и Вандер Вира с голове в рамките на 30 минути развалиха негативната серия на „канарчетата”.

Първата по-опасна ситуация пред двете врати се откри пред футболистите на Славия. Галин Иванов получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на гостите.

По-добрата игра на домакините през първоначалните минути на първото полувреме доведе и до гол. В 19-ата минута страхотна атака на „белите” завърши с попадение във вратата на Стаховяк. Чавдар Янков раздаде страхотен пас към Радослав Димитров по лявото крило. Полузащитникът на Славия центрира в наказателното поле, където Атанас Курдов с глава откри резултата.

След откриващото попадение на домакините, Ботев се активизира и десетина минути по-късно изравни. Минев центрира от свободен удар,

Иван Цветков взе високата топка в наказателното поле. Кълбото стигна до Анисе, мадагаскарецът с глава посрещна отскочилата топка и успя да изравни.

За гола може да бъде търсена вина и от Георги Петков, който първоначално тръгна да излиза, за да посрещне центрирането на Минев, след което не успя да се върне и остана безучастен зрител в случващото се в собственото му наказателно поле.

В края на първата част Вандер Виера можеше да изведе Ботев напред в резултата. Нападателят на „канарчетата” стреля опасно от пряк свободен удар в близост до наказателното поле на домакините, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на Петков.

„Канарчетата” започнаха по-добре през вторите 45 минути и натиска им в крайна сметка даде резултат. В 61-вата минута Борис Галчев намери Вандер Виера в наказателното поле. Бразилецът стреля между краката на бранител в бяло и по този начин попречи на Георги

Петков да прецени правилно положението. Виера прати стража на домакините в грешния ъгъл и отбеляза победното попадение за „канарчетата”.

До края на двубоя „жълто-черните” можеха да отбележат и повече голове, но множество неточни изпълнения и добрите прояви на Георги Петков попречиха успехът за Ботев да бъде по-изразителен.

Най-опасната ситуация след второто попадение за тима на Станимир Стоилов дойде минути преди края на двубоя. Абел Анисе бе изведен сам срещу Георги Петков, полузащитникът стреля, но стажът на „белите” се справи отлично. Петков успя да докосне топката толкова, колкото да я отклони в страничната греда.

След победата, Ботев успя да измести градския съперник Локомотив от четвъртата позиция и вече има 34 точки, на цели 10 зад лидера Лудогорец. Славия остава близо до опасната зона с актив от 20 точки, само на две от 11-ия Черноморец.