Пестелив Лудогорец взе своето срещу Берое - 1:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мисиджан вкара победния гол в много напрегнат и нервен двубой под дъжда в Стара Загора

Гол на Върджил Мисиджан донесе победа на Лудогорец с 1:0 над Берое в Стара Загора в последна среща от 19-ия кръг на А група. След много нерви и куп жълти картони шампионите си върнаха аванса от 6 точки на върха пред Литекс и отдалечиха старозагорци на 4 точки от заветното седмо място.

С трите точки под дъжда в Стара Загора отборът от Разград вече има 46 на върха, а Литекс е с 40. Берое е осми с 26 и все още таи надежди да задмине седмия Черно море, който има 30.

Това бе четвърти сблъсък между двата съперника този сезон, като Берое триумфира след дузпи за Суперкупата, а Лудогорец детронира старозагорци за купата след два напрегнати мача, довели до скандали и нападение на фенове на тренировка на шампионите в Стара Загора.

През седмицата Лудогорец отново смая футболна Европа с втора победа пак с 2:0 над ПСВ и стана първият български отбор, който печели своята група в евротурнирите.

Планът на Петър Хубчев явно беше неговият отбор да започне много агресивно и да търси ранен гол. И наистина до 10-ата минута Берое напълно надиграваше своя гост, но пропиля два удобни шанса да поведе.

Още във втората минута Венци Христов получи леко вдясно извън пеналта и пусна страхотен успореден пас зад защитата, но пред празната врата Елио Мартинс не успя да засече топката и изтръгна въздишки от яд по трибуните.

Атаките на Берое в тези начални минути носеха голяма заплаха и след хубаво двойно Мартинс заложи топката за Георги Андонов, но неговият шут профуча ниско покрай дясната греда на Владо Стоянов.

Лудогорец обаче не изглеждаше притеснен и за пореден мач доказа, че играе с голямо спокойствие и самочувствие. „Орлите” постепенно изнесоха играта по-напред и Безяк накара Караджов да избива в корнер тупалка от дистанция, а след изчистена топка от корнер Ешпиньо опита от ждроб, но Караджов пак внимаваше и лови.

Момчетата на Стойчо Стоев обаче се възползваха от първото си чисто голово положение и поведоха точно в средата на първата част. Ешпиньо пусна отдясно за захождащия Кайсара, десният бек центрира ниско и на втора греда Мисиджан нямаше как да изпусне пред празната врата за 1:0. Така след тази атака по учебник холандецът вкара своя пети гол в последните 6 мача от А група, в които взе участие.

След гола „заралии” опитаха да натиснат, но нямаха много идеи как да преодолеят добре подредената защита на гостите. Стоянов изби силен удар, а после Венци Христов не можа да си спре топката в наказателното поле и по-скоро попречи на свой съотборник да стреля.
Към края на полувремето двата отбора се изнервиха и последваха бързи жълти картони за Иво Иванов за протест, на Безяк и на Златински за опит да наплюе съперник, който извърши фаул срещу него в центъра.

След почивката футболът отстъпи място на нервите и мачът се превърна в серия от груби влизания и пререкания между играчите под дъжда в Стара Загора.

В един от редките моменти с футболно достойнство през втората част Марселиньо свали с гърди свали за Безяк, словенецът финтира един защитник, но ударът му между други двама излетя високо над врата от 11-12 метра.

След час игра Веселин Пенев влезе остро в краката на Мисиджан, холандецът се ядоса и посегна да го удари, а левият бек на Берое това и чакаше да се хвърли като покосен на земята при посягането на съперника. Публиката искаше червен картон за Мисиджан за удар без топка, но съдията Николай Йорданов раздаде по един жълт картон на двамата и опита да уталожи страстите.

Берое не можеше и след паузата да измисли как да вкара, но Дани Абало можеше да им подари изравнителен гол, когато много рисковано реши да връща с гърди за вратаря Стоянов, Христов щеше да пресече, но Владо Стоянов се усети и плонжира, за да изчисти с една ръка пред краката му.

Лудогорец изпусна да реши интригата 11  минути преди края. Йордан Минев направи рядък рейд в атака, пусна за Марселиньо, той с едно докосване изведе Безяк сам срещу вратаря, но ударът на деветката срещна лявата греда и излезе в аут.

Умората в отбора на Стойчо Стоев си личеше през целия мач и до края разградчани предпочетоха да дочакат последния съдийски сигнал като възможно най-дълго задържаха топката, без реално да опитват да правят опасни атаки.

1 Лудогорец 19 15 1 3 42:10 32 46
2 Литекс 19 12 4 3 44:21 23 40
3 ЦСКА 19 10 5 4 28:11 17 35
4 Ботев Пд 19 10 4 5 36:16 20 34
5 Локо Пд 19 11 1 7 29:20 9 34
6 Левски 19 9 4 6 31:19 12 31
7 Черно Море 19 8 6 5 20:16 4 30
8 Берое 19 7 5 7 19:18 1 26