Милан удари Катания като гост (ВИДЕО)

"Росонерите" спечелиха визитата си на "Анджело Масимино" с 3:1

Отборът на Милан прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без победа в Серия А, постигайки успех с 3:1 като гост на Катания в среща от 14-ия кръг на италианското първенство. Двубоят се игра на стадион „Анджело Масимино“, а интересните ситуации за отбелязване на гол имаше и пред двете врати.

Домакините успяха да открият резултата в 13-ата минута, когато Лукас Кастро получи топката от Макси Лопес и с удар с десния крак я прати в мрежата на гостите за 1:0. Последва пропуск на Антонио Ночерино, а Милан възстанови равенството в 19-ата минута – Урби Емануелсон центрира, а Рикардо Монтоливо отбеляза с удар с десния крак. В края на първото полувреме Фабиан Монсон се отчете с неточен изстрел за Катания, а краят на първото полувреме дойде при резултат 1:1.

Кака и Марио Балотели направиха пропуски за Милан десетина минути след началото на втората част, а в 63-ата „росонерите“ поведоха с 2:1. Автор на второто попадение за гостуващия тим бе Марио Балотели, който се разписа с хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

Минута по-късно домакините останаха с десет души, след като директен червен картон за грубо влизане срещу Марио Балотели получи Панайотис Тахцидис. В 69-ата минута Балотели бе близко до нов гол, но ударът му с левия крак бе спасен от Мариано Андухар.

Крайното 3:1 в полза на Милан бе оформено в 81-ата минута, а третото попадение за „росонерите“ отбеляза Кака. Бразилецът се разписа с удар от малък ъгъл.

След този успех Милан се изкачи на 8-ото място и е със 17 точки. Катания остава на последната позиция с 9 точки.