"Вълците" спасиха кожата в края срещу Аталанта, но записаха четвърто поредно равенство (ВИДЕО)

Интер с поредна звучна издънка - 1:1 у дома с Дория (ВИДЕО)

Сривът в състава на Рома след отличния старт на сезона продължава, след като днес "вълците" не успяха да победят състава на Аталанта, завършвайки наравно 1:1. Столичани обаче трябва да са доволни на точката, тъй като стигнаха до нея в даденото от рефера продължение.

Срещата се игра на стадион "Атлети Адзури д'Италия" и бе от програмата на 14-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите от Рим бяха по-активният отбор през по-голямата част от срещата, докато "бергамаските" разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят Де Санктис.

В самото начало Майкон и Маркиньо обстрелваха от дистанция, но ударът на първия излезе в аут, докато този на втория бе спасен от стража на Аталанта.

Като цяло обаче положенията през тази първа част бяха рядкост, а първата възможност за домакините дойде в 36-ата минута, когато обаче Бонавентура шутира неточно.

В началото на втората част нещата за Рома се влошиха, след като в 51-ата минута Бривио изпълни перфектно пряк-свободен удар от далечна дистанция, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Де Санктис за 1:0.

След гола гостите се втурнаха в атаки, което отвори пространства в отбраната им и даде още шансове на "бергамаските" за нови попадения. В 60-ата минута Майкон шутира опасно, ала неточно, а в 66-ата Бонавентура можеше да удвои, ала Де Санктис го разколеба.

Последваха тежки минути пред вратата на домакините, а Ляич, Де Роси, Флоренци и Строотман пропуснаха да се разпишат.

Така дойде даденото от съдията продължение на мача, когато Кевин Строотман донесе точката на столичани, завършвайки хубаво подаване на Ляич.

В друг мач от този 14-и кръг на калчото съставът на Интер допусна поредната си издънка, завършвайки наравно 1:1 срещу състава на Сампдория. Двубоят се игра на стадион "Джузепе Меаца", а това бе 2-о поредно равенство за "нерадзурите". Дория пък не познава вкъса на успеха във вече в 5-и пореден мач.

Иначе именно "моряците" започнаха по-добре срещата, макар и неочаквано, а до 6-та минута Поци, Сориано и Габиадини вече бяха обстрелвали по веднъж неточно Ханданович. В 12-ата минута пък Фреди Гуарин стреля неточно към вратата на "моряците".

Така дойде 17-ата минута, когато Рики Алварес центрира остро в малкия пеналт на гостите, където Гуарин засече с десния крак и даде аванс на "нерадзурите".

След гола атаките към двете врати продължиха, но нови голове до почивката не паднаха.

След нея Сампдория продължи да играе много опасно и в 71-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Едер.

В крайна сметка гостите от Самп стигнаха до точката след хубав удар на Ренан от далечна дистанция.