Севиля с трета поредна победа след успех над Гранада (ВИДЕО)

Андалусийците се наложиха 2:1 като гости

Севиля се наложи с 2:1 като гост на Гранада в андалусийско дерби, част от 15 кръг на Примера дивисион. Това беше трета поредна победа за тима на Унай Емери.

Тимът на Унай Емери откри резултата в 23-ата минута, когато Карлос Бака се възползва от неумела намеса на Джейсон Мурийо и прати топката във вратата на Роберто Фернандес.

Домакините изравниха в 61-ата минута, когато Ясин Брахими беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Даниел Карисо.

Две минути преди края Севиля стигна до победен гол. Кевин Гамейро завърши точно атака, започнала от вратаря Бето и преминала през Карлос Бака.

С този успех тимът на Унай Емери събра 22 точки и запази осмото си място, но вече е само на точка от шестия Реал Сосиедад и седмия Хетафе. Гранада е 13-и със 17 точки.