Йоренте разби бетона на Удинезе и изведе Юве с 3 точки на върха (ВИДЕО)

Испанският нападател вкара късен победен гол с глава за 1:0 пред децата по трибуните в Торино

Ювентус се измъчи срещу Удинезе, но постигна мъчен успех с 1:0 след късен победен гол на Фернандо Йоренте в добавеното време. Успехът е много важен за „бианконерите”, които се откъснаха на 3 точки пред доскорошния лидер Рома и на 9 пред Наполи, който има и мач по-малко.

12 200 деца бяха изпълнили секторите „Курва Суд” и „Курва Норд”, където по принцип заема места агитката на „Старата госпожа”. Ювентус обаче беше наказан заради „териториална дискриминация” срещу Неапол, след като верните фенове на Юве направиха една хорегорафия с изригващ вулкан, напомняйки за Везувий в Неапол.

Конте заложи на Де Челие и Падоин по двата фланга в схемата 3-5-2, но това отне остротата на отбора му по крилата и атаките се раздвижиха едва в края, когато влязоха Лихщайнер и Куалярела, а отборът заигра в 4-3-3.

Още от началото Юве натисна, но вратарят на Удинезе Бъркич с една ръка изби страховито воле на Тевес под гредата.

После стражът излезе напред и лови пред Маркизио, който си поведе лошо чудесен извеждащ пас.

Лошата новина за Ювентус дойде след четвърт час, когато Пирло получи неприятен удар в коляното и беше заменен от Пол Погба.

Гостите рядко правеха атаки, но бяха близо до откриване на резултата в 29-ата минута. Ди Натале открадна от Бонучи и много елегантно копна над Буфон, но националният страж на Италия се разтегна максимално и с пръсти изби, а после защитник изчисти пред голллинията.
Тевес се измъкна отдясно, но стреля силно и Видал не успя при опита си да засече.

Веднага след почивката Тевес се ядоса на Йоренте, защото испанецът му взе едно центриране точно когато се канеше да стреля от въздуха.
В 53-ата минута отново Буфон се намеси брилянтно. Първо той изби силно центриране отдясно, но то попадна право в краката на Ди Натале и от 10-ина метра Буфон се хвърли, за да избие удара на ветерана към левия ъгъл.

Играта на Погба не беше на нивото от последните срещи и френският халф редуваше слаби изяви с обичайните авторитетни шпагати и точни пасове.

Ди Натале пусна вляво за Лазари, Погба само го изгледа отблизо и отново се наложи Буфон да избива над гредата.

В последните минути натискът на Ювентус стана много силен и Удинезе буквално играеше в наказателното си поле. Бъркич изби в корнер силен удар на Куалярела, който замени Де Челие и Юве заигра в схема 4-3-3.

После Йоренте засече добро центриране и Алан от самата голлиния извади кълбото.

Голът на победата обаче падна в първата минута на добавените три. След меле в наказателното поле Лихщайнер не можа да стреля силно, но Йоренте с глава отклони в десния ъгъл за 1:0 и зарадва Конте и трибуните.

Ювентус е лидер с 37 точки, Рома има 34, а Наполи е с 28 и мач по-малко. Удинезе има 16 точки на 13-то място.