Монтана победи гостуващия Нефтохимик в НБЛ за жени

Хасково победи Рилски спортист в Самоков

Монтана 2003 победи гостуващия Нефтохимик 2010 (Бургас) със 74:63 (25:18, 16:24, 17:9, 16:12) точки в среща от осмия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

За възпитаничките на Петко Маринов това бе трета загуба от началото на сезона. Домакините спечелиха първата част, но на полувремето гостенките направиха обрат - 42:41. Баскетболистите на Монтана изиграха отлична трета четвърт, която спечелиха със 17:9 и до края не допуснаха обрат. За победителките се отличиха Биляна Павичевич с 25 точки, Милена Томова и Олена Самбурска добавиха по 14 точки, а Радостина Славова-Нанева вкара 11 точки и спечели 8 борби.

За Нефтохимик 2010 Борислава Христова бе най-резултатна с 19 точки, 18 точки записа Лорън Бел.

В друга среща Хасково 2012 спечели гостуването си на Рилски спортист (Самоков) с 69:58 точки след силни трета и четвърта част.

На почивката домакините водеха с 39:36, но гостенките спечелиха следващите 20 минути с 33:19 и стигнаха до успеха.

Биджони Рийвс завърши с 25 точки, 6 откраднати топки и 5 асистенции за победителките, а Кения МакБий се отчете с 21 точки и 16 борби.

За домакините Стефка Митева записа 17 точки и 10 борби, а Наталия Топалова добави 14 точки и 7 борби.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)