Даниел Шопов започна с победа участията си на „Диана“

Даниел Шопов започна с победа участията си на „Диана“

Изключително качество и плеяда от силни тенисисти белязаха поредния турнир на Диана

Смятаният за най-добър любител по тенис в България Даниел Шопов стартира блестящо участията си в турнирите на ТК „Диана“. Игралият в Америка талант показа изключителна устойчивост в тежката неделя, тръгвайки от квалификациите и спечелвайки може би най-силния досега турнир.

Всъщност, най-трудното препятствие за Шопов бе още в първи кръг, където той срещна лидера в ранглистата Радослав Владимиров. В невероятен мач, който според мнозина е най-добрият за 2013 изобщо на тези кортове, Шопов надделя в изключителна драма със 7-6 и 11-9 точки в тайбрека, където се наложи да спаси и мачбол. И Владимиров, и Шопов имаха много силни моменти и бяха много близо до победата, но в крайна сметка последният прояви изключителна рутина.

До финала Шопов имаше още един рубикон. На четвъртфинала той губеше с 0-5 от агресора Даниел Йонов, но след това събра сили и направи обрат 7-5. На полуфиналите победителят от KAI веригата имаше още едно не лесно препятствие. Водейки с 4-1 срещу шампиона от Мастърс турнира Милен Германов, Шопов беше на прага мачът да бъде изравнен до 4-4, но в крайна сметка след няколко спасени възможности, той успя да не допусне обрат и след това затвори мача с 6-3.

От другата страна на схемата имаше също много силни претенденти. Един от считаните за фаворити Васко Тодоров си тръгна с наведена глава още в първи кръг. Тодоров се изправи срещу тактика Пепи Котев. Губейки 1-5, Котев показа невероятно сърцата игра и спечели със 7-6 фамозния мач, събрал много публика.

Тео Венков обаче бе безгрешен по пътя си към мача с Даниел Шопов, пречупвайки Филип Христов, Цецо Цветанов и супер агресора Наско Маринов.

На финала обаче рутината на Шопов си каза думата. Също като Германов и Венков показа малко прибързаност в най-важните моменти и загуби 2-6 финала.

Следващата неделя се очаква още по-интересен и безмилостен турнир на сингъл.
Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки