Валуев прие условията на Кличко

Валуев прие условията на Кличко

Руската „мечка” ще се бие със световния шампион Виталий Кличко срещу 2,5 милиона долара

Руският боксьор в тежката категория Николай Валуев заяви, че е съгласен с условията на украинеца Виталий Кличко за организиране на двубой за титлата на световен шампион във версия WBC (Световен боксов съвет). От лагера на Кличко са предложили на Валуев хонорар в размер на 2,5 милиона долара, съобщава „Билд”.

 
Все още преговорите за мегадвубоя са в ход. Валуев подчерта, че е съгласен за по-малкия хонорар, но при условие, че той и представителите му разполагат с правата за излъчване на мача в САЩ и Русия.
 
Според генералния мениджър на промоутърската компания „Зауерланд Ивент” (която представлява Валуев) Крис Майер, заяви съгласието на Валуев е голяма стъпка напред и добави, че въпросът за телевизионните права не би трябвало да спъне уреждането на мача.
 
Преговорите между двамата боксьори започнаха през декември 2009 г. За момента се предполага, че мачът ще се състои на 29 май на стадиона на немския Шалке в Гелзенкирхен.
 
Разговорите между двамата боксьори бяха препънати от представителя на Валуев легендарния Дон Кинг, който настояваше за хонорар в размер на 4 милиона долара.
България с нови два медала от европейски турнир по таекуондо

Сребро и бронз за юношите ни в днешния ден

Наш таекуондист със сребро на турнир в Германия

Добър старт записаха българските таекуондисти в първия ден от международния турнир „Купата на президента“ в Германия, благодарение на изявите на Християн Георгиев.

26 медала спечелиха България от European Grand Prix Open Ramus E6 в София

Общо 26 медала - - 6 златни, 6 сребърни и 14 бронзови, спечелиха българските състезатели в отделните възрастови групи и теглови категории на турнира по таекунодо за юноши, девойки и кадети European Grand Prix Open Ramus E6 в София.

Осем медала за България в първите два дни на Балканското първенство по карате

Общо осем медала спечелиха българските състезатели до момента на Балканското първенство за деца до 14 години по карате в Истанбул.

Теодор Христов с доминантна победа на MAX FIGHT 65 (ВИДЕО)

Българинът с успех чрез технически нокаут

Слави Бинев бе преизбран за председател на Българската федерация по таекуондо

С пълно единодушие