Битката за Пловдив разочарова със слаб футбол за 0:0 (ВИДЕО)

Локо и Ботев заедно изпревариха Левски в борбата за място в Европа, но едва ли са доволни от показаното на "Лаута"

Локомотив и Ботев не оправдаха големите очаквания за красив и зрелищен футбол в битката за Пловдив и направиха безлично 0:0 на „Лаута” в един от най-чаканите мачове от 21-ия кръг на А група. Куп жълти картони и безброй нарушения превърнаха мача в битка за всяка топка, но футболът го нямаше.

Точката позволи на двата отбора в комплект да минат пред Левски в таблицата. Локо и Ботев имат по 38 точки, като Ботев е трети, а Локо – четвърти. Левски остава пети с 37 точки.

Ботев нямаше победа на „Лаута” от 1994 година, но не показа, че заслужава да промени тази статистика.

Локо упражняваше висока преса и не позволяваше на „канарчетата” да градят любимите си постепенни атаки. Освен това на стадион „Локомотив” вилнееше силен вятър, който беше с домакините през първата част.

Първото голово положение в мача се оказа най-доброто за първата част. В 7-ата минута Здравко Лазаров центрира дълбоко от пряк свободен удар, Аймен Белаид се измъкна зад защитата и протегна крак, за да засече на границата на вратарското поле, но инстинктивно Адам Стяховяк изби в корнер. При ъгловия удар Стаховяк сгреши и се размина при опита да боксира, но зад него го подсигури Бобан Грънчаров, който изчисти с глава.

Ботев отвърна с може би единствената си добре изиграна атака за първата част. Спрокел се включи в атака и получи висок диагонален пас в наказателното поле, с десния крак елегантно прехвърли за Грънчаров, но ударът с глава на македонеца бе спасен от Господинов, а беше маркирана и много спорна засада.

Локомотив имаше претенции за дузпа в 14-ата минута. Здравко Лазаров овладя вляво на границата на пеналта, завъртя се и веднага стреля, топката се удари в ръката на Йордан Христов, но тя бе прилепена близо до тялото и съдията Николай Йорданов прецени, че няма основания да даде дузпа.

Пресата на „смърфовете” продължи и те изглеждаха малко по-добрият отбор. Костас Казнаферис опита да центрира в 32-ата минута, но топката се насочи под гредата и Стаховяк направи крачка назад към голлинията преди да избие с една ръка в корнер.

В края на първата част дойдоха и неприятни моменти. На терена Вандер се сдърпа с играчите на Локомотив след едно свое нарушение и това доведе до общо 4 жълти картон (по два за двата отбора), а по трибуните фенове на Ботев по примера на случващото се на терена потърсиха саморазправа с привърженици на Локомотив, но полицаите бързо потушиха напрежението.

Така първата част завърши с 8 жълти картона, а интересните неща пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка.

Вторите 45 минути започнаха с най-доброто положение за Ботев за целия двубой. Иван Цветков умело чукна топката вдясно за Йордан Христов, той центрира, топката бе изчистена към непокрития Анисе на дузпата, но мадагаскарецът не успя да стреля добре и прати вдясно покрай врата от чиста позиция.

Последва много лежане и още купища нарушения, а Диего Фераресо показа много неточен мерник при още една отбита топка.

В 71-ата минута Йордан Христов не успя да пресече извеждащ пас за Ромарио и холандецът навлезе сам в наказателното поле, но вместо да стреля избра да подава и сбърка.

Техничен удар на Вандер не попадна изобщо в очертанията, а Диего заложи на силата пред другата пред другата врата, но резултатът беше същия.

В последната минута на редовното време Камбуров добре се завъртя и стреля към долния десен ъгъл, но Стаховяк спаси и дербито остана без гол.