Бербатов поведе Фулъм към първа победа от октомври насам (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът бележи за 2:0 над Астън Вила, Сашо Тонев с 45 минути игра

Фулъм прекъсна серията си от седем загуби във всички турнири, след като спечели с 2:0 домакинството си срещу Астън Вила от XV кръг на английската Висша лига.

С принос за първия успех на лондончани под ръководството на новия треньор Рене Мюленстийн бе и българският нападател Димитър Бербатов, който реализира едно от попаденията и така се разписа за първи път от края на месец октомври, когато вкара на Кристъл Палас.

Александър Тонев пък бе резерва на „Крейвън Котидж”, но се появи на терена след почивката. Той обаче не успя да предотврати загубата на бирмингамци и Фулъм напълно заслужено стигна до успеха.

Първото попадение в Лондон бе дело на халфа Стийв Сидуел, открил резултата в 21-ата минута след пас на Ашкан Дежага, който пък получи топката от Димитър Бербатов.

Българинът бе в основата и на второто попадение, тъй като изведе по страхотен начин Качиниклич, а той бе фаулиран в пеналта и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Бербатов и хладнокръвно я прати в обратния на вратаря ъгъл за 2:0.

Това не бяха единствените шансове за гол за лондончани през първото полувреме. Още в началните минути след удар на Бербатов вратарят на гостите Брад Гузан едва успя да избие топката в гредата. Българинът се озова на стрелкова позиция и в 37-ата мин., но последвалият му удар отново бе спасен от стража на бирмингамци.

След паузата Фулъм продължи да доминира, но до повече попадения така и не се стигна.

С успеха си лондончани събраха 13 точки и са точно под чертата за изпадащите, над която е Уест Хем с по-добра голова разлика. Астън Вила остана на десето място с 19 точки от 15 мача.