Берое се наложи като гост на Нефтохимик и записа първа победа в Националната баскетболна лига при жените

Вицешампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) записа четвърта поредна загуба в Националната Баскетболна Лига за жени, след като възпитаничките на Петко Маринов отстъпиха пред гостуващия Берое (Стара Загора) с 57:68 в среща от IX кръг.

Вицешампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) записа четвърта поредна загуба в Националната Баскетболна Лига за жени, след като възпитаничките на Петко Маринов отстъпиха пред гостуващия Берое (Стара Загора) с 57:68 в среща от IX кръг. За Берое това е първа победа за сезона след шест поредни поражения, но въпреки това, старозагорки остават на последното място в класирането, а Нефтохимик 2010 е на четвърто място с 12 точки от 4 победи и 4 загуби. Гостенките водеха убедително през целия двубой, а най-голямата им преднина бе 17 точки - 45:28 в началото на третата част. Вера Перостийска записа "дабъл-дабъл" - 27 точки и 12 борби за победителките, 13 точки и 5 асистенции добави Ивелина Вранчева, а Зорница Найденова се отличи с 12 точки, 8 асистенции и 7 борби. Най-резултатна за домакините бе Мария Желязкова с 16 точки, а с 12 точки и 10 борби се отчете Секуина Томас.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)