Свирепи бунтове на мач в Бразилия доведоха до две жертви (+ВИДЕО)

Въпреки двама мъртви, срещата от последния кръг на шампионата на Бразилия между Атлетико Паранензе и Васко да Гама бе възобновена след 70 минути игра. Според Globo в резултат на размирици по трибуните един човек е бил убит, а друг, който бил в кома, по-късно починал.

При резултат 1:0 в полза на домакините играта бе прекъсната. Съобщава се, че феновете на гостите са пробили на трибуните с привърженици на Атлетико и били жестоко няколко души.

Бунтовете започнаха през първото полувреме, след което срещата бе временно спряна. Полицията използва сълзотворен газ, за да разпръсне хулиганите. Медицински хеликоптер трябваше да се призми точно на терена, за да вдигне оцелелите.

Въпреки жертвите, главният рефер реши да възобнови срещата.

Този мач се провежда на неутрален терен в Жоанвил заради предишни безредици с феновете на двата отбора.