Интер и Парма сътвориха трилър - 3:3 (ВИДЕО)

Интер удържа Парма във фантастичен мач от италианското Калчо, завършил 3:3 на „Сан Сиро”. Родриго Паласио и Никола Сансоне се отличиха с по два гола в последния двубой от 15-ия кръг.

Равенството означава, че серията на Парма без победа в този сблъсък ще продължи за поредна година след 1999 г., тъй като те не успяха да задържат своята преднина на два пъти.

„Нерадзурите” пък се нуждаеха от тласък нагоре след двете поредни равенства и трудното 3:2 над втородивизионния Трапани за Купата на Италия през седмицата.

Гостите рано откриха чрез Сансоне, но Родриго Паласио изравни за домакините.

Парма обаче се оттегли на почивка с гол аванс, дело на Марко Пароло след грешка на Самир Ханданович.

През второто полувреме Фреди Гуарин и Паласио реализираха в бърза последователност, за да изведат Интер напред, но Сансоне заби третия гол в мача за Парма, с който гостите си тръгнаха с точка.

Треньорът на Интер Мадзари направи две промени спрямо ужасния мач със Сампдория (1:1). Андреа Ранокия и Матео Ковачич замениха Роландо и Сафир Таидер.

Парма направи само една промяна в сравнение с отбора, който игра с Болоня. Бившият човек на Интер Валтер Гаргано влезе вместо Африе Акуа, но те отново се размениха в първия четвърт час, защото уругваецът се контузи и излезе.

Габриел Палета тества Самир Ханданович в първите минути и Парма не се нуждаеше от дълго чакане, когато поведоха след само 11 минути.

Марко Маркиони изведе Никола Сансоне, който запази хладнокръвие пред вратаря и заби в левия ъгъл,останал очи в очи с него.

След това Интер пропусна страхотна възможност да изравни, когато Фреди Гуарин центрира на задната греда, но Родриго Паласио прати над вратата от непосредствена близост. Сансоне пък повтори упражението на другата врата, само че встрани от целта.

Аржентинецът Паласио изравни в 44-ата минута. Джонатан центрира прострелно във вратарското поле и нападателят засече в мрежата.

Гостите обаче веднага си върнаха преднината преди почивката. Пароло имаше лесната задача да намери опразнената от Ханданович мрежа след избит удар на Палета.

Началните минути на второто полувреме бяха по-скоро безинтересни, но в рамките на три минути Интер избухна с два гола.

Паласио засече с глава центриране на Рики Алварес в 54-ата минута, докато удар от упор на Гуарин от границата на наказателното поле се отклони и влезе покрай Антонио Миранте.

Момчетата на Донадони скоро възстановиха статуквото. Матия Касани произведе добро ниско центриране отдясно и Сансоне размина Естебан Камбиасо, за да вкара втория си гол.

След кратко затишие Паласио беше близо до своя хеттрик в 72-ата минута, когато стреля с глава право в Миранте при центриране на Юто Нагамото, докато Ковачич шутира на сантиметри от рамката.

Парма оптимистично претендираше за дузпа в 86-ата минута, когато шут на Сансоне срещна ръката на Уго Кампаняро на фона на известен натиск. Интер пък едва не взе победата в добавеното време, когато Камбиасо стреля право в Миранте.

Парма пропадна до 10-ото място, Интер остава четвърти в класирането.

Интер – Парма 3:3
0:1 Сансоне (11)
1:1 Паласио (44)
1:2 Пароло (45+1)
2:2 Паласио (54)
3:2 Гуарин (56)
3:3 Сансоне (59)