Левски размаза Нефтохимик и ще зимува на третото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" разбиха с 6:1 Нефтохимик в Сливен

Отборът на Левски разгроми с 6:1 Нефтохимик на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен в последен мач и за двата тима преди зимната пауза. Това ще позволи на тима на Антони Здравков да поднови шампионата напролет от третата позиция в класирането. „Сините” бяха с класи над съперника си и в по-голямата част от двубоя не му остави шансове да завърши повече три-четири подавания.

Орлин Старокин даде аванс на „сините” още в шестата минута, а Димитър Макриев направи резултата класически. С два гола на Гари Родригес и на младия Илиян Йорданов Левски за втори път през сезона отбеляза шест гола във вратата на бургазлии, а почетното попадение за домакините бе дело на Алехандро Перес, който забоде топката във собствената си врата.

Тимът на Антони Здравков бързо-бързо си направи мача лесен. Още в шестата минута Орлин Старокин отбеляза за 1:0. След заучено изпълнение на свободен удар, Гари Родригес намери с топка по тревата Старокин в наказателното поле на домакините. Бранителят без да обработва топката се обърна и с диагонален удар намери далечния ъгъл на Денчев.

Шест минути по-късно Петър Димитров пропиля златна възможност да изравни. Нападателят на домакините не успя да се възползва от грешка на Станислав Ангелов и фронтално срещу вратата, стреля право в тялото на Пламен Илиев. При добавката стражът на Левски скъси ъгъла и за втори път опроверга Димитров.

В 15-ата минута Димитър Макриев покачи на 2:0. След добър пробив на Гари Родргиес по лявото крило, холандецът центрира успоредно на голлинията към непокрития Макриев, който от два-три метра отбеляза на празна врата.

Десетина минути преди края на първата част Макриев отбеляза второто си попадение в двубоя. Антонио Вутов разсече отбраната на Нефтохимик с изящен пас между трима и изведе Макриев сам срещу Денчев. Нападателят на „сините” преодоля стража на домакините и отново на празна врата направи резултата класически.

В края на полувремето домакините пробваха няколко далечни изстрела, като нито един от тях не успя да затрудни Пламен Илиев.

През втората част паднаха нови четири попадения, като и четирите бяха отбелязани от футболисти на Левски. В 71-вата минута Гари Родригес и Ларсен Туре сътвориха най-красивото нещо в двубоя. Крилото на „сините” тръгна на двойно подаване с французина, като Туре му върна с фин пас с пета. Родригес излезе сам срещу Денчев и с точен удар по земята го преодоля.

Две минути по-късно домакините върнаха едно попадение. След центриране от свободен удар в наказателното поле на „сините”, топката бе отклонена с глава от Христов, Алехандро Перес протегна крак, за да изчисти, но вместо това заби топката във собствената си врата.

В 78-ата Гари Родригес отбеляза и второто си попадение в двубоя. След нарушение на Сечков срещу Антонио Вутов, Радан Мирянов показа бялата точка. Родригес с техничен удар прати Денчев в грешния ъгъл и отбеляза 11-ото си попадение в „А” група от началото на сезона.

В самия край на двубоя и младия Илиян Йорданов успя да се разпише. Нуно Пинто необезпокояван напредна по лявото крило и центрира към точката за изпълнение на дузпа. Йорданов плонжира и с глава направи разгрома за Нефтохимик пълен.

След победата, Левски се изкачи на третата позиция и ще посрещне пролетната част от шампионата там. Кризата в Нефтохимик се задълбочава, като бургазлии допуснаха 16-а загуба в 22 изиграни мача.