Ливърпул съсипа Тотнъм и излезе на второ място (ВИДЕО)

"Червените" громят с 5:0 на "Уайт Харт Лейн", Суарес с нов рецитал

Отборът на Ливърпул продължава с преследването на лидера Арсенал, след като днес разгроми тежко с 5:0 състава на Тотнъм. Срещата се игра на стадион "Уайт Харт Лейн" и бе от програмата на 16-ия кръг на английската Висша лига.

В герой за "червените" за пореден път се превърна Луис Суарес, който се отчете с 2 гола и 2 асистенции. "Шпорите" пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като Паулиньо получи червен картон в 63-ата минута.

Иначе гостите натиснаха от самото начало на двубоя и в 18-ата минута успяха да излязат напред в резултата. Тогава Хендерсън намери Суарес в наказателното поле, а уругваецът с левия крак преодоля Лорис за 1:0.

След гола Пуул продължи да доминира в 28-ата минута само късметът попречи на Коутиньо да се разпише, след като негов изстрел срещна гредата.

Тотнъм отговаряше с епизодични неточни удари от дистанция и като цяло трудно затрудняваше играчите на "червените".

Така се стигна до 40-ата минута, когато Хендерсън получи в наказателното поле на столичани и с премерен шут с десния крак удвои аванса на своите.

През втората част Тотнъм стартира амбициозно с удари на Солдадо, но устремът на домакините бързо бе спрян в 63-ата минута, когато Паулиньо получи директен червен картон за груб фаул срещу Суарес.

След това на терена имаше само един отбор - този на Ливърпул. В 75-ата минута Фланаган покачи на 3:0 след подаване на Суарес, а в 84-ата Суарес бе изведен на изгодна позиция от Луис Алберто и с лекота преодоля Лорис за 4:0.

Крайното 5:0 пък оформи Стърлинг след асистенция на Луис Суарес.

След победата Ливърпул излезе на 2-о място във временното класиране с актив от 33 точки, колкото има и 3-ят Челси, но "сините" са с по-лоша голова разлика. Лидерът Арсенал пък е с 35. Тимът на Тотнъм заема 7-а позиция с 27 точки.