Женската ни щафета осма в Обертилях

Женската щафета на България зае осмо място на 4 по 6 километра за жени от Купата на ИБУ по биатлон в австрийския зимен център Обертилях

Женската щафета на България зае осмо място на 4 по 6 километра за жени от Купата на ИБУ по биатлон в австрийския зимен център Обертилях. Българките в състав Райна Коюва, Даниела Кадева, Стефани Попова и Бетина Благоева направиха една наказателна обиколка, изпозлваха 18 допълнителни патрона и бяха задминати по последна обиколка. В състезанието участваха 9 щафети. Победител стана отборът на Норвегия с време 1:11:45.0 час, без наказателна обиколка и с 6 допълнителни патрона.

При мъжете на 4 по 7.5 километра щафетата на България остана на 10-о място от 20 състава Васил Чорбаджиев, Димитър Парталов, Димитър Герджиков и Антон Синапов направиха три наказателни обиколки и използваха 11 допълнителни патрона. Шампион е Франция с 1:18:02.5 час, без наказателна обиколка и с 4 допълнителни патрона.

Едмънтън намали изоставането си в серията срещу Флорида (ВИДЕО)