Плюшченко ще участва в първенството на Русия

Плюшченко ще участва в първенството на Русия

Руският фигурист Евгений Плюшченко, който пропусна състезанието за Гран при в Москва през ноември поради контузия на лявото коляно, ще участва в първенството на Русия по фигурно пърлзаляне в Сочи в края на декември, съобщи руската федерация по фигурно пързаляне

Руският фигурист Евгений Плюшченко, който пропусна състезанието за Гран при в Москва през ноември поради контузия на лявото коляно, ще участва в първенството на Русия по фигурно пърлзаляне в Сочи в края на декември, съобщи руската федерация по фигурно пързаляне. 

 
Плюшченко, 31-годишен, трикратен световен шампион и олимпийски шампион от Торино-2006, фигурира в списъка на участниците в руското първенство в Сочи от 24 до 27 декември на арената, където ще се състои и олимпийският турнир на зимните игри в Сочи през февруари. Евгений Плюшченко каза, че контузията на коляното няма да му попречи на подготовката за зимните олимпийски игри в Сочи.
 
Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.