Рилски спортист загуби последния си мач от турнира "Еврочалъндж"

Рилски спортист загуби последния си мач от турнира "Еврочалъндж"

Муреш Горан Мартинич вкара кош и фаул, последван от две точки на Йеленич за крайното 92:85.

Рилски спортист загуби от румънския Муреш с 85:92 като гост в мач от група "Н" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврочалъндж".

 
Това беше пето поражение за тима на Росен Барчовски, който завършва на последно място в класирането с 1 успех и 5 поражения.
На почивката домакините водеха с 10 точки - 46:36, но нашите направиха серия от 15:0 в началото на третата част и стигнаха до обрат - 51:48. 1:22 минути преди сирената Рилски спортист водеше с 85:84, но последва тройка на Иван Йеленич за домакините.
След това Дарин Иванов направи два пропуска от далечна дистанция, а за Муреш Горан Мартинич вкара кош и фаул, последван от две точки на Йеленич за крайното 92:85.
 
За Рилски спортист Шон Барнет записа 24 точки и 18 борби, 21 точки и 9 борби добави Еван Равънел, а с 19 точки се отчете Върнън Тейлър. Най-резултатен за домакините беше Горан Мартинич с 24 точки, а 22 реализира Иван Йеленич.
Агентът на ЛеБрон: Ако Никс не бяха станали шампиони, щеше да отиде там

Филаделфия 76ърс е една от потенциалните дестинации за ЛеБрон Джеймс

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА